mobili versija | standartinė versija
main-image

Spalvotoje lietaus žemėje

Gegužės 10 d. Skuodo rajono savivaldybės Romualdo Granausko viešosios bibliotekos Senamiesčio filiale įvyko renginys „Lītaus žemė“, skirtas Lietuvos valstybingumo 100-mečiui, kuriame netrūko nei poezijos, nei dailės.


Kadangi tądien netgi vakare buvo šilta, susirinkta Skuodo kaimo verslų, amatų ir paslaugų mokyklos vidiniame kiemelyje – daugelio Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Senamiesčio filialo renginių vietoje. Šiame, kurį to filialo vyresnioji bibliotekininkė Silvija Puškorienė suorganizavo kartu su minėta mokymo įstaiga bei daugybe kitų pagalbininkų, netrūko nei poezijos nei dailės. O juk kitaip ir galėjo būti, jei renginio pradžia tapo Dalios Sadauskienės tapybos darbų parodos atidarymas. Tad pirmąją dailės pamoką mažiesiems susibūrimo dalyviams, kurių, atėjusių su mamomis, senamiesčio bibliotekos šventėse būna visada, pravedė ne kas kitas, o Plungės rajone įkurtos menų studijos „Menai sau“ vadovas, lavinantis ir minėtos parodos autorę, Vidas Vagnorius. Vaikai mokyti tapyti... pirščiukais. Nors prie jų tuojau mielai prisidėjo ir suaugusieji – keletas minėto pedagogo studiją lankančių skuodiškių. Piešinių būta ne vieno ar dviejų, bet nuspręsta, jog prizo – šokolado – vertas jauniausias dailininkas Pranciškus Nekrošius, atėjęs su mama ir jaunesne sesute Terese. Nors pavydėti visus norinčius uždirbtu saldumynu mandagiai vaišinusiam berniukui neturėjo niekas – susirinkusieji galėjo prie laimės rato išsisukti kurios nors mūsų valstybinės vėliavos spalvos lapuke užrašytą klausimą apie Lietuvą ir už teisingą atsakymą iš mokytojos Vilijos Vaserytė-Vyšniauskienė krepšelio išsirinkti prizą.
Į šventę pakviestos Skuodo literatų klubo „Nojus“ narės Danguolė Pauliuvienė, Staselė Jurgilevičienė bei Elena Janušaitienė paskaitė savo kūrybos eilių. Ir ne bet kokių: dvi pirmosios – laimėjusių respublikiniuose konkursuose. O šių eilučių autorė Dalia Zabitienė, kaip klubo vadovė pristačiusi koleges, teigė, jog vargu, ar kas pasakys apie Lietuvą geriau ir gražiau už Bernardą Brazdžionį... Tad padeklamavo vieną šio dainiaus eilėraštį.
Kadangi, be kita ko, renginyje būta ir įvairių gardumynų (ką reiškia jau vien trijų spalvų blynai!..), niekas namo per daug neskubėjo. Juk, kaip yra pasakęs Antoine de Saint-Exupery, didžiausias turtas – žmogaus ryšys su žmogumi. Bendravimas.

Dalia ZABITIENĖ
Skuodo literatų klubo „Nojus“ prezidentė

Nuotraukos autorės ir iš jos archyvo

Nuotraukų galerija