mobili versija | standartinė versija
main-image

Poezijos viešnagė Napoleono Reimonto sodyboje

        Šiltą praėjusio šeštadienio vakarą, įkaitusiai vasaros dienai ridenant saulę už tankių eglių viršūnių, į Napoleono Reimonto – Laumiškio sodybą pribuvo prigužėjo nemažas būrelis svečių — žodžio, muzikos, tapybos mėgėjų, o ir šiaip norinčių pabūti drauge, pasiklausyti. Vienas jų taikliai pajuokavo, įvertindamas aplinką, žmogaus darbą, atkuriant senovines vertybes, sumaniai jas perpinant su naujoviškumu: “O matėme bene tris amžius iškart: XXI —prie kelio, XIX — pasukus į šalikelę, XXIII — keliuku pro beržynėlį įsukus į sodybą.“
        Renginį šiame gamtos prieglobstyje įdomiai vedė Skuodo savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Birutė Strakšytė, globojo bibliotekos metodininkė Gražina Daukantienė. Jos pakvietė visus jaustis laisvai ir jaukiai, patogiai – pavaikščioti, apžiūrėti, dalyvauti, išvengiant tradicinio oficialumo.
        Čia buvo galima pabendrauti su svečiais iš Klaipėdos, Kretingos, Gargždų, Skuodo, t.y. su poezijos ir kitų menų mėgėjų asociacijos „Branduma“ prezidiumo nariu, habilituotu metafizikos mokslų daktaru poetu Vilimantu Zablockiu; Kretingos neįgaliųjų meninės raiškos ir sveikos gyvensenos asociacijos „Trijų mūzų blyksniai“ vadovu Jonu Tiškumi, jo pavaduotoja, literatų grupės vadove Gina Tiškuviene, šios organizacijos dainininkėmis; tautodailininke Laimute Kasparavičiene; Klaipėdos rajono J. Lankučio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Diana Cipariene; namiškėmis – rajono „Nojaus“ klubo literatėmis A. Viskontiene, A. Mončiene, J. Pajauskiene, A. Mosteikiene, B. Diekontiene, būreliu bibliotekininkų, mėgėjų pabendrauti, pasiklausyti.
         Saulėlydžio gaisų nuspalvinto vakaro dangun kilo laužo dūmai, gardžiai kvepėjo senoviniame puode verdamos dešrelės... Ir dalyviai, ir pakalnėje tyliai tekantis Pragulbos upelis, ir savo metų nebesuskaičiuojančios eglės klausėsi žemaitiškų ir nežemaitiškų posmų, pajuokavimų, pasakojimų, sodybos šeimininko Napalio netradicinių dainų. Svečiai gėrėjosi ir kitu Napalio Reimonto pomėgiu — medžio drožyba. O viešnia Laimutė Kasparavičienė atsivežė tapybos darbų parodai, kuri artimiausiu laiku bus atidaryta Skuodo viešojoje bibliotekoje.
        Nei papasakosi visko, nei aprašysi — pamatyti reikia Napolono sodintą beržynėlį, prikaišiotą grybų; brangių artimųjų atminimui pastatytą naują kryžių, išgirsti senoje sodyboje vakaro garsus; paspėlioti, o koks paukštis pragydo čia, o koks sukliko ten.
        Džiugūs veidai, nuoširdumas, apsikabinimai atsisveikinant, rankų paspaudimai — argi tai reiškia ne tai, jog panašūs susibūrimai žmonėms reikalingi, norint susipažinti su bendraminčiais, būti išgirstiems ir išgirsti kitų kūrybą?!.
        Ir šis susitikimas nebuvo išimtis. Jo dalyviai skirstėsi, dėkodami nepraleistai progai pabūti drauge, šaunioms organizatorėms Birutei ir Gražinai, sodybos šeimininkams Napoleonui ir jo draugei Benai už malonų priėmimą.

        Danutė Lekniuvienė, literatų klubo „Nojus“ narė

Nuotraukų galerija