mobili versija | standartinė versija
main-image

Vasaros skaitymai Agluonėnuose

        Liepos 18 d. Skuodo literatų grupelė buvo išvykusi į renginį “Vasaros skaitymai“, vykusį Klaipėdos rajone, Agluonėnų etnografinėje sodyboje. Skaitymuose dalyvavo Klaipėdos, Skuodo, Rietavo, Mažeikių, Telšių, Kretingos miestų ir rajonų literatai. Tai jau tradiciniu tapęs renginys, kurį organizuoja Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka ir literatų klubas „Potekstė“. Kluone, kur vyko skaitymai, buvo surengta kretingiškės tautodailininkės iš Raguviškių Laimutės Kasparavičienės tapybos darbų paroda.


        Etnografinė sodyba, jos aplinka suteikia savotišką aurą skaitymams, todėl į ją kasmet suvažiuoja didelis būrys literatų. Vieni kitus beveik jau pažįsta ir visiems įdomu paklausyti ką per metus sukūrė naujo. Prisirpusių vyšnių šakos linko nuo uogų, kviesdamos svečius sodybos vidun. Literatus sveikino Agluonėnų seniūnė Laima Tučienė, Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys, Gargždų miesto garbės pilietis, pedagogas, rašytojas Albinas Klizas, Klaipėdos rajono literatų klubo „Potekstė“ pirmininkas Egidijus Žiedas ir kt.
       Vasaros skaitymai truko net tris valandas, bet tas laikas neprailgo, nes buvo susirinkę bendraminčiai. Džiugu buvo klausytis į amžinybę iškeliavusios Birutės Lengvenienės humoreskos apie vaistinę, kurią skaitė jos draugė iš Rietavo, Lauros Lu iš Telšių, mažeikiškių literatų dainų ir eilėraščių, poezijos ir kitų menų mėgėjų asociacijos „Branduma“ Klaipėdos regiono atstovų ir jų prezidento Vilimanto Zablockio eilėraščių bei minčių apie kūrybą. Nustebino literatė iš Endriejavo, perskaičiusi skuodiškiams laišką, kurį parašyti ją įkvėpė išleista knyga „So meilė tievėške“.
        Šio renginio siela, Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Diana Ciparienė, skuodiškius pristatė žemaičių kalba, nes sakė, kad jie visuomet skaito ir rašo žemaitiškai ir kitaip gali nesuprasti. Skuodo literatų būrį atstovavo ir kūrybą skaitė Adelė Zubienė, Joana Pajauskienė, Danutė Lekniuvienė, Arūnas Jurevičius ir Birutė Strakšytė.
        Po skaitymų dar ilgai bendrauta, tartasi dėl bendrų renginių, nes visus vienija kūrybinis polėkis ir nerimstanti dvasia.

Nuotraukų galerija