mobili versija | standartinė versija
main-image

2019 m. rudenį Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka įgyvendino projektą „Žemaitijos metams paminėti skirtas renginių ciklas „Blezdingas prasklēd žėidus“. Jos metu išleista žemaičių kalbos skaitinių knygelė paaugliams ir jaunimui „Blezdingas prasklēd žėidus“.
Knygos sudarytojas Edmundas Untulis, dailininkė Miglė Jonaitienė.
Projekto rėmėjas Lietuvos kultūros taryba.

2017 m. rudenį Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka įgyvendino projektą „Mūsų stiprybė – kalboje ir kultūroje“, kuriam dalinį finansavimą skyrė Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos kultūros ministerija. Šis projektas skirtas etninio savitumo išsaugojimui, o jo pagrindinis tikslas – atskleisti Skuodo krašto kultūros savitumą kitiems Lietuvos etnokultūriniams regionams. Vienas iš projekto uždavinių – brošiūros „Mūsų stiprybė – kalboje ir kultūroje“ leidyba. Šiame leidinyje galima susipažinti su Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos veiklomis, siekiančiomis saugoti gimtojo krašto tradicijas, kalbą, papročius bei stengiantis šias vertybes perduoti ateinančioms kartoms. O kadangi Skuodo kraštas turtingas tarmiškai rašančiais literatais, tad naujai išleistoje brošiūroje publikuojama kelių autorių žemaitiška kūryba.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka 2015 metų rudenį pradėjo įgyvendinti kultūros ir meno srities projektą – renginių ciklą „Kultūrų spiečius“, kuriam dalinį finansavimą skyrė Lietuvos kultūros taryba. Šio projekto veiklos skirtos Etnografinių regionų metams, o jo pagrindinis tikslas yra kitus Lietuvos Etninius regionus supažindinti su Skuodo krašto kalbos, kultūros, tradicijų savitumu ir išskirtinumu. Rugsėjo viduryje įgyvendintas pirmasis projekto uždavinys – išleista brošiūra „Esam ir būsim žemaičiai“ („Esam ėr būsem žemaitēs“). Leidinyje patalpinta informacija apie Skuodo krašte žemaitiškumą puoselėjančias įstaigas ir organizacijas, jų veiklą bei galima susipažinti su tarmiškai rašančių autorių kūryba. Kadangi brošiūros skaitytojai bus ne tik žemaičiai, bet ir aukštaičiai, suvalkiečiai, dzūkai, tad pagrindinę informaciją galima skaityti ir bendrine, ir žemaičių kalba. Originalo kalba liko tik autorių kūryba, nes išvertus į bendrinę kalbą, ji prarastų savo unikalumą ir skambesį.

        „Ta tėvų kalba taip širdžiai miela: kuriame ir skaitome žemaitiškai“ – tai brošiūra, leisianti visiems dar kartelį prisiliesti prie konkursų „Skaituom žemaitėškā“ ir „Koram žemaitėškā“! Brošiūra išleista 2015 metais gruodžio mėnesį, įgyvendinant projektą „Ta tėvų kalba taip širdžiai miela“, skirtą etnografiniams regionų metams paminėti. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

            Skuodo savivaldybės viešoji biblioteka 2015 m. liepos mėn. iš spaustuvės „Druka“ Klaipėdoje parsivežė tokią knygą, kokios iki šiol Lietuvoje dar nebuvo, - žemaitiškus skaitinius vaikams „Cirulielis“. Kartu su partneriu – Skuodo meno mokykla – leidinį parengė ir išleido pati biblioteka. Leidybą parėmė Lietuvos kultūros taryba bei Skuodo rajono savivaldybė.
         Knyga skirta jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikams. Ši knyga jau keturiolikta, kurią išleido Skuodo savivaldybės viešoji biblioteka. Knyga sudaryta iš dviejų dalių, pirmoji skirta pradinukams, o antra - paaugliams. Na, o tam, kad „Cirulielis“ vaikams būtų patrauklus ne tik savo turiniu, bet ir, kaip sakoma, išvaizda, paprašyta jį savo kūryba praturtinti Skuodo meno mokyklos Dailės skyriaus mokinių, ugdomų bei lavinamų pedagogių Jurgitos Eidėjienės ir Jolantos Milerienės.

Ši knygelė susideda iš dviejų dalių. Pirmoji dalis yra "Tuko mokyklėlė", kurioje nykštukas Tukas veda vaikus į garsus, raidžių pasaulį. Antroji dalis - vaikiški eilėraščiai.

"Mano darbo patirtis su vaikais sako, kad ši knygelė bus naudinga jauniems tėveliams, ikimokyklinio ir pradinio ugdymo mokytojams, bibliotekoms" - sako autorė, buvusi lopšelio darželio auklėtoja Aldona Mončienė.

Knygelė išleista 2014 metais.

"Skaituom žemaitėška" Leono  Rimeikio kūrybos knygelė apimanti 1984 - 2007 metus. Knygelėje sudėti autoriaus eilėraščiai ir proza žemaičių kalba. 

Išleista 2013 metais .

Šioje knygelėje, buvusi lopšelio darželio „Liepaitė“ auklėtoja Aldona Mončienė, pateikia devyniolika renginių scenarijų vaikams nuo trejų metukų iki išleidimo į mokyklą.
Manome, kad scenarijais galės pasinaudoti ikimokyklinio ir pradinio ugdymo mokytojai, bibliotekininkai. Išleista 2012 m. 

Tai - Skuodo literatų klubo "Nojus" narių kūrybos rinktinė, išleista veiklos dešimtmečio proga, kurioje publikuojama 21 autoriaus kūryba. 2011 m.

2011 m. Respublėkėnė konkursa dalīviu kūribas ištrauku rinktinė īr atspausdinta po vėina dalīvaujontiu konkursė puoezėjės ar pruozas kūrinieli. Kningelės tėkslos īr supažindėntė so vėsū 27 konkursa dalīviu žemaitiška kūrība.

Donato Žvaginio poezijos knyga, 2010 m.

Jo poezija pasižymi aukšta žodžio kultūra, pagarba gramatikai, kurios taisyklių moko vaikus.

Skaityti daugiau...