mobili versija | standartinė versija
main-image

"Kaip nuostabu yra skaityti ir pamatyti, kas gi vyksta...“

        Balandžio 4 d. 14 valandą Vižančių filiale vyko literatūrinė valandėlė "Kaip nuostabu yra skaityti ir pamatyti, kas gi vyksta...“, skirta tarptautinei vaikų knygos dienai. Susirinkęs, kad ir nedidelis mažųjų skaitytojų būrelis, noriai dalijosi mintimis apie įdomiausias perskaitytas knygeles. Pakalbėjome apie daugelio žmonių įdėtą darbą, kol knygelė atsiranda bibliotekos lentynoje. Bibliotekininkė vaikams perdavė ,,knygelių prašymus“: kad vaikai netepliotų, nemėtytų, nelankstytų ir nugarėlių nedraskytų ir sode per lietų nepamirštų. Skaitėme arabų pasaką ,,Katinas ir pelė“. Ši pasaka moko, kad širdingiems ir gailestingiems būtinas stipresniųjų užtarimas, kad piktadarystė visuomet susilaukia pelnyto atpildo. Po to mažieji skaitytojai minė mįsles, piešė piešinius, vaišinosi saldumynais. Pasirinkę po mėgstamą knygutę, apdovanoti simbolinėmis dovanėlėmis mažieji skaitytojai išskubėjo džiaugtis pavasariu.

Kelionė po magišką pasakų pasaulį

        Gruodžio 12 d., 15 val. Skuodo savivaldybės viešosios bibliotekos Vižančių filiale įvyko skaitymo popietė vaikams ,,Pasivaikščiokim po magišką pasakų pasaulį...“, skirta ,,Knygų Kalėdų“ akcijai. Į biblioteka susirinkę mažieji skaitytojai nekantriai laukė renginio pradžios. Popietės metu bibliotekininkė vaikus supažindino su gražiausiomis lietuvių autorių pasakų knygutėmis, kurios randasi bibliotekoje ir paragino jas paskaityti. Tą dieną skaitymui pasirinkome Janinos Degutytės pasaką ,,Žydrasis obuolys“ iš knygos ,,Pelėdžiuko sapnas“. Vaikams pasaką skaitė Ylakių gimnazijos moksleivė Regina Joneikytė. Pasidžiaugėme, kad susirinkę vaikai nėra niūrūs ir pikti, kaip berniukas pasakoje, o yra mylimi ir žino, kad visada yra, kas jiems palinki ,,labos nakties“. Po to pabandėme pasaką iliustruoti, o bepiešdami vaikai panoro ir snaigių iškirpti, ir Kalėdų senelį padaryti, tai ir užvirė kūrybinis darbas... Vėliau Vižančių bendruomenės salėje apžiūrėjome bendruomenės narių, meno saviraiškos užsiėmimų metu, sukurtų darbų parodą ,,Mūsų pirmieji žingsniai...“. Ir po to skirstytis dar nesinorėjo, o ir kompiuteriai šiandien nebedomino, todėl nusprendėme pavaikščioti mįslių labirintais. Smagu buvo spėlioti ir sužinoti, kur be leidimo galima kišti nosytę. „Knygų Kalėdoms“ skirta popietė baigėsi Pat Mora eilėraščiu ,,Skaitymo džiaugsmas“, kuriame kalbama apie tai, ką mums duoda gera knyga. Pasistiprinę sultimis ir saldumynais ir dalindamiesi patirtais įspūdžiais, mažieji Vižančių bibliotekos skaitytojai iškeliavo namo.

,,Neužmirštamasis Kristijonas Donelaitis“

         Vykstant nacionalinei bibliotekų savaitei, kurios devizas: ,,Biblioteka – vienas pasaulis, daug istorijų“, balandžio 24 dieną 14 valandą Vižančių bibliotekos filialas kvietė savo skaitytojus į garsinius skaitymus ,,Neužmirštamasis Kristijonas Donelaitis“. 2014-ieji metai yra paskelbti literatūros klasiko K. Donelaičio metais, todėl norisi, kad jo prasmingos idėjos, mintys ateitų ir į mūsų širdis. Trumpai prisiminę rašytojo biografiją ir jo kūrybą - pasinėrėme į ,,Pavasario linksmybes“. Visą valandą keliavome poemos pavasario saulelės nubudintais laukais, vaizduojamų būrų gyvenimo takais...
        Bibliotekininkė padėkojo susirinkusiems ir skaičiusiems. Geriausiems 2013 metų skaitytojams: V. Jonušienei, R. Zvankauskaitei, S. Jonušui, L. Gedminienei įteikė padėkas. Bendravimas tęsėsi prie arbatos puodelio, nes susitikus visada norisi pasidalinti naujienomis, idėjomis ir rūpesčiais...

„Kai širdin vėl beldžias Kalėdos“

        Gruodžio 20 d. 14 val. Skuodo savivaldybės viešosios bibliotekos Vižančių filiale vyko popietė ,,Kai širdin vėl beldžias Kalėdos“.Adventas – gražių darbų, šviesių minčių, stebuklų laikotarpis, kurio metu norime dalintis gerumu, širdžių šiluma su savo artimaisiais ir šalia esančiais. Bibliotekininkė pasiūlė susirinkusiems uždegti žvakę, kuri simbolizuotų pripažinimo, padrąsinimo, susikaupimo, meilės ir džiaugsmo šviesą ir paklausyti, kaip Kūčios ir Kalėdos švenčiamos skirtinguose pasaulio kampeliuose. Štai ,,pabuvoję“ Australijoje, sužinojome, kad ten egzistuoja ne tik gerasis Kalėdų senelis, bet ir blogasis Krampas, o va, Šveicarijoje rengiama net ištisa Kalėdų senelių olimpiada. Suomiai žiemos švenčių neįsivaizduoja ne tik be vaišių, bet ir be saunos, o Norvegijoje egzistuoja paprotys per Kūčias paslėpt visas šluotas, kad jų nerastų raganos. „Pasižvalgę“ po Braziliją, sužinojome, kad dovanas brazilų vaikams atneša Papai Noel, kuris, anot legendos gyvena Grenlandijoje. Filialo bibliotekininkė taip pat papasakojo ką švenčių metu tose paminėtose šalyse įprasta valgyti, kaip puošiami namai, gatvės.
        Popietės metu skambėjo Janinos Brazinskienės, Albinos Banytės-Oržekauskienės, Renatos Kuršytės adventinės ir kalėdinės eilės. Renginio dalyviai: ir suaugusieji, ir moksleiviai papasakojo apie išlikusias švenčių tradicijas jų šeimose. Apgailestavom, kad vis rečiau ranka berašome kalėdinius sveikinimus, linkėjimus, pasitenkindami SMS ar elektroniniu laišku, bet juk tai taip negyva. Apnikus tokiai nostalgijai, bibliotekininkė susirinkusius skaitytojus pakvietė prisiminti, ant kokių atvirukų rašėm kalėdinius ir naujametinius sveikinimus gal prieš 35 metus. Tam prisiminti ir buvo parengta senų, vaikystės atvirukų parodėlė. Sušildyti prisiminimų ir pabendravę prie arbatos puodelio visi išsiskirstė laukti pačios slaptingiausios ir ypatingiausios metų šventės – Šv. Kalėdų.