mobili versija | standartinė versija
main-image

Bandymai prakalbinti medį

          Medis ir drožyba - du neatsiejami dalykai. Ši liaudies meno šaka yra pasiekusi mus iš amžių glūdumos, tačiau vis dažniau užmirštama ir nykstanti, todėl vasario 12 d. 13 val. Skuodo savivaldybės viešosios bibliotekos Senamiesčio filialas visus pakvietė į popietę „Prakalbink medį“.
        Renginio pradžioje Skuodo savivaldybės viešosios bibliotekos Senamiesčio filialo vyresnioji bibliotekininkė papasakojo apie medžio drožimo tradicijas ir šio amato reikšmę žmogui, o po to jau suteikė žodį Skuodo kaimo verslų ir amatų mokyklos staliaus specialybės mokytojui Petrui Jurkui, kuris pasidalino žiniomis apie tai, kokia mediena ir įrankiai reikalingi drožybai. Vėliau mokytojas praktiškais patarimais ir pamokymais ragino susirinkusiuosius imtis drožybos darbų. Renginio dalyviai mielai bandė drožinėti kaukes, o vyriausieji dalinosi savo asmenine patirtimi, todėl visi - tiek maži, tiek vyresni, bandė savaip įminti medžio paslaptį.
        Tuo pat metu buvo eksponuojama Skuodo kaimo verslų, amatų ir paslaugų mokyklos staliaus specialybės moksleivių ir mokytojo drožtų Užgavėnių kaukių paroda „Užgavieniu ličīnas“. Skuodo KVAP mokyklos lietuvių ir etnografijos mokytoja Gitana Jonauskienė papasakojo apie Užgavėnių kaukes, jų paskirtį ir simboliką, o etnografijos būrelio mokiniai pavaizdavo amžinąją Lašininio ir Kanapinio kovą, buvo šokama ir dainuojama.
         Popietė „Prakalbink medį“ apjungė senuosius amatus, tradicijas, papročius, dainą bei šokį, o bendrą kalbą rado įvairaus amžiaus žmonės.

Nuotraukų galerija