mobili versija | standartinė versija
main-image

Poeto Stasio Jonausko kūrybos skaitymai „Tylioji poezija“

        Balandžio 23 d. 12 val. Skuodo savivaldybės viešosios bibliotekos Senamiesčio filiale Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė prasidėjo poeto Stasio Jonausko kūrybos skaitymais „Tylioji poezija“. Pradžioje filialo vyresnioji bibliotekininkė pasveikino susirinkusiuosius ir supažindino su bibliotekų savaitę vyksiančiais renginiais. Skuodo kaimo verslų, amatų ir paslaugų mokyklos moksleivis Deivydas Lukauskas pristatė savo padarytas skaidres apie poeto Stasio Jonausko gyvenimą ir kūrybą, o lietuvių kalbos mokytoja Vilija Vaserytė su savo moksleiviais skaitė poeto eilėraščius.

Tapyba ant stiklo „Spalvų žaismas“

        Spalio 27 d. 12 val. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Senamiesčio filiale įvyko edukacinė popietė, skirta meno mėgėjams, tapyba ant stiklo „Spalvų žaismas.“ Renginio pradžioje Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos aptarnavimo skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Dovilė Gintalienė pristatė kultūros ir meno projektą, edukacinių renginių ciklą „Menas žmogaus gerovei“, kuriam dalinį finansavimą skyrė Skuodo savivaldybės administracijos kultūros plėtros rėmimo fondas.
      Renginio viešnia Lineta Šlepavičienė papasakojo apie stiklo tapybai reikalingas priemones ir kaip jomis naudotis. Pamokino stiklo ir keramikos tapybos paslapčių. Gausus būrys bibliotekos skaitytojų pabandė patys nusipiešti po nedidelį darbelį. Kūrybinis darbas suvienijo visų kartų dalyvius. Ši meno rūšis nepaliko abejingo nė vieno, nei mažo, nei didelio. Visų veiduose spindėjo šypsenos ir dėkingumas už gražiai praleistą popietę.

„Margi juostų raštai“

       Balandžio 29d. 13val. Skuodo savivaldybės viešosios bibliotekos Senamiesčio filiale vyko Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginys – edukacinė popietė „Margi juostų raštai“. Popietė prasidėjo prasminga ir nuotaikinga Skuodo kaimo verslų, amatų ir paslaugų mokyklos Lietuvių kalbos mokytojos Gitanos Jonauskienės ir moksleivių Sandros Baronaitės, Indrės Vičiulytės, Ritos Prišmontaitės literatūrine-etnografine kompozicija „Dūzgia staklelės“. Vėliau audėja Marija Korsakienė papasakojo apie seną, jau beveik pamirštą audimo amatą, parodė gražių austų rankšluosčių, supažindino su keturnytėmis staklėmis. Sužinojome kas yra nytys, šaudyklė, metmenys, skietas ataudams primušti, taip pat gavome galimybę kiekviena prisiliesti prie staklių ir išausti mažą dalelę rankšluosčio. Laikas bėgo labai greitai ir net nepastebėjome, kaip jau teko skirstytis. Šioje popietėje išsakytos mintys ir ta mažytė išausta rankšluosčio dalelė suvirpino ne vienai širdį ir sužadino senus prisiminimus. Laikas bėgo labai greitai ir net nepastebėjome, kaip jau teko skirstytis.

Dekupažas

        Lapkričio 10 dieną 13 val. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Senamiesčio filiale vyko edukacinis renginys skirtas meno mėgėjams. „Dekupažas“ tai kultūros ir meno projekto edukacinių renginių ciklo „Menas žmogaus gerovei“, kuriam dalinį finansavimą skyrė Skuodo savivaldybės administracijos kultūros plėtros rėmimo fondas renginys.
         Popietės pradžioje projekto vadovė vyresnioji bibliotekininkė Dovilė Gintalienė informavo apie dar vyksiančius projekto renginius ir pristatė šios dienos užsiėmimo mokytoją Editą Bernotienę. Edita pristatė savo darbų parodėlę ir visus renginio dalyvius pamokino, kaip dekoruoti įvairius medinius daiktus. Dekupažo mėgėjos nieko nelaukusios kibo į darbus. Po kelių valandų darbo visos džiaugėsi savo dekoruotais darbeliais ir dėkojo mokytojai už gerai ir turiningai praleistą laiką.