mobili versija | standartinė versija
main-image

„Kodėl aš skaitau?“

        Balandžio 25d. bibliotekoje vyko renginys-„Kodėl aš skaitau?“ Vaikai diskutavo, kodėl reikia skaityti knygas, buvo visokių nuomonių, net ir tokia, kad knygų nereikia skaityti, nes viską galima surasti internete. Vėliau sprendė kryžiažodžius, dalyvavo žiniukų viktorinoje, kurios metu reikėjo išvardinti kuo daugiau blogų ir gerų knygų herojų, lietuvių autorių ,pasakų, Astridos Lindgren knygų. Paskutinė užduotis buvo kuo greičiau surasti bibliotekoje išvardytas knygas. Šauniausios žiniukės buvo Viktorija Taurinskaitė ir Modesta Girdžiūnaitė, nedaug teatsiliko Akvilė Paulauskaitė, Birutė Malonaitė bei Algimantas Malonė. Renginio pabaigoje buvo prieita prie vieningos nuomonės, kad knygas reikia skaityti, nes kas skaito tas ir žino.

Popietė “Sutažo paslaptys“

        Balandžio 8d. Skuodo senamiesčio bibliotekoje vyko popietė “Sutažo paslaptys“. Mūsų protėviai sakydavo “Kai rankos dirba, širdis dainuoja“. Todėl šis renginys buvo skirtas tiems kurie mėgsta rankdarbius ir nori kurti grožį. Popietėje dalyvavo devyniolika įvairaus amžiaus moterų ir merginų. Pradžioje bibliotekininkė papasakojo apie „sutažo“ istoriją, panaudojimo galimybes. Pasidžiaugta Editos Bernotienės sukurtais „sutažo“ darbeliais. Vėliau vyko praktinis užsiėmimas, kuriam vadovavo šios technikos žinovė Edita Bernotienė. Kiekviena popietės dalyvė atidžiai suko ir siuvo juosteles kol pasidarė po mažą „sutažo“ darbelį. Pabaigoje prie kavos puodelio aptarėme ir pasidalijome įspūdžiais apie renginį, bei pasidžiaugėme pačių sukurtais darbeliais.

“Karpom ir pinam“

        Gegužės 5 d. bibliotekoje vyko renginėlis “Karpom ir pinam“. Susirinkusios skaitytojos mokėsi pinti iš laikraščių. Šios technikos paslaptimis dalijosi mokytoja Gitana Jonauskienė. Moterys labai kruopščiai suko vyteles ir visos kartu pynė dėžutę, dalijosi savo idėjomis, kur kuri pritaikys šia technika pagamintus rankdarbius.

K. Donelaičio poemos “Metai“ skaitymai

        Balandžio 23 d. visose Lietuvos bibliotekose prasidėjo Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiai. Kaip ir visose bibliotekose taip ir Skuodo senamiesčio bibliotekoje 12 val. vyko K. Donelaičio poemos “Metai“ skaitymai. Pradžioje pažiūrėjome trumpa meninį filmą apie klasikos išliekamąją vertę, bei rašytoją Kristijoną Donelaitį „Donelaitis tarp mūsų“. Bibliotekininkė supažindino su poeto biografija. Po to skaitėme ištraukas iš poemos „Metai“. Skaitymai baigėsi aptarimu bei diskusijomis prie arbatos puodelio.