mobili versija | standartinė versija
main-image

POPIETĖ „VAIKYSTĖS KNYGUTĖS“

        Balandžio 4 dieną 16.00 val. Šliktinės filialo bibliotekoje įvyko popietė „Vaikystės knygutės“, skirta Tarptautinei Vaikų knygos dienai. Dalyvavo Šliktinės kaimo vaikai, kuriems patinka knyga. Popietė prasidėjo žymių žmonių mintimis apie knygą ir skaitymą, kurias perskaitė Viktorija, Gintarė ir bibliotekininkė. Paskui buvo perskaitytas Airijos rašytojos kreipimasis į vaikus „Laiškas pasaulio vaikams“. Vėliau bibliotekininkė supažindino su geriausiomis 2013 metų knygomis. Vaikai rinko mėgstamiausių knygų penketuką. Paskui visi minė mįsles, žaidė žaidimus, atliko įvairias užduotis, iliustravo pasakas. Popietės pabaigoj susirinkusieji pasivaišino saldumynais, gavo atminimo dovanėlių.

Poemos “Metai“ skaitymai

        Balandžio 23 d. visose Lietuvos bibliotekose prasidėjo Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiai. Kaip ir visose bibliotekose taip Šliktinės  filialo bibliotekoje 16 val. vyko K. Donelaičio poemos “Metai“ skaitymai. Pradžioje bibliotekininkė susirinkusius supažindino su rašytojo biografija ir kūryba, paskui visi apsilankė virtualioje parodoje. Po to skaitėme ištraukas iš poemos „Metai“ - kiekvienas pasikeisdami po posmą. Valanda su K. Donelaičiu  prabėgo labai greit – skaitant, klausantis. Pabaigoj diskutuodami pasivaišinom saldumynais.

Popietė „Pavasario linksmybės ir Velykų džiaugsmai“

          Balandžio 22 dieną Šliktinės filialo bibliotekoje rinkosi vaikai į tradicinę kasmetinę popietę „Pavasario linksmybės ir Velykų džiaugsmai“. Pradžioje skambėjo posmai apie pavasarį, vėliau vyko viktorina apie Velykų papročius. Paskui buvo daug linksmų užduočių, žaidimų. Popietės metu vaikai pieštais margučiais papuošė beržo šakeles. Pabaigoje visi vaišinosi saldumynais, gavo dovanėlių. Visiems buvo labai smagu-kartu pabendrauti, pažaisti, pasisemti žinių.

Popietė „90-Petrui Cvirkai“

      Balandžio 24 dieną Šliktinės filialo bibliotekoje vyko popietė „90-Petrui Cvirkai“. Bibliotekininkė parodė filmuką apie rašytoją, pristatė parengtą parodėlę. Paskui vaikai raiškiai skaitė pasirinktą Petro Cvirkos kūrinio ištrauką. Įspūdingiausiai perskaitė Renada Mišlinskaitė, Laura Alminaitė Ir Viktorija Ridikaitė. Po to susirinkusieji susiskirstė į dvi grupes - reikėjo atsakyti į anketos apie rašytojo gyvenimą ir kūrybą klausimus. Atsakymų su didžiausiu entuziazmu ieškojo ir knygose, ir internete. Popietės pabaigoje prie saldumynų stalo buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis visi dalyvavusieji.