mobili versija | standartinė versija
main-image

Popietė "Vaikystės knygutės"

         Balandžio 22 dieną Šliktinės filiale vyko popietė „Vaikystės knygutės“. Bibliotekininkė tarė įžanginį žodį, jos pagalbininkė Gintarė Alminaitė perskaitė kreipimąsi į pasaulio vaikus, visi apžiūrėjo plakatą. Paskui vyko eilėraščių konkursas - gražiausiai perskaitė Aurelija Vilnytė, Laura vilnytė, Viktorija Ridikaitė, Vygandas Riauba. Kaip ir kiekvienais metais vaikai rinko gražiausias, įdomiausias knygas, kurios sudėtos į parodą. Paskui vaikai piešė mėgstamus knygų personažus ir klijavo piešinukus ant popierinių balionų. Šventės pabaigoje bibliotekininkė kalbėjo apie knygų skaitymo naudą, vaikai skaitė įžymių žmonių mintis.

„Jei nežinai - eik į biblioteką“

        Balandžio 25 dieną Šliktinės bibliotekoje vyko popietė „Jei nežinai - eik į biblioteką“. Jos metu susirinkęs jaunimas diskutavo apie informacijos gausybę ir jos ieškojimo šaltinius. Vienas geriausių iš jų - tai biblioteka. Paskui vyko žaidimai su įvairiausiomis užduotimis (atsakymų teko ieškoti bibliotekoje). Azarto ir geros nuotaikos netrūko. Visi atėjusieji gavo po knygų skirtuką, vaišinosi saldumynais.

Prano Mašioto skaitymai

        Nacionalinė bibliotekų savaitė Šliktinės filiale prasidėjo Prano Mašioto skaitymais. Į šį renginį atėjusius vaikus vedančiosios bibliotekininkė ir Laura Vilnytė supažindino su Mašioto gyvenimu, jo kūryba. Paskui visi apžiūrėjo bibliotekoje esančias vaikų rašytojo, pedagogo parašytas ir verstines knygas. Buvo skaitomi jo kūriniai. Skaitė ne tik bibliotekininkė, bet ir patys vaikai. Visiems ypač patiko pasakos apie gamtą. Pabaigoje visi pasidalino saldumynais.

Popietė „Paskaitykim žemaitiškai“

        Gegužės 10 dienos gražią popietę Šliktinės filialo bibliotekoje buvo popietė „Paskaitykim žemaitiškai“. Renginio pradžioje bibliotekininkė tarmiškai kalbėjo apie žemaičių tarmę, Viktorija paskaitė apie žymiausius žemaičių žmones, jų darbus, tarmių reikšmingumą lietuvių tautai. Paskui buvo skaitomi pačių dalyvių pasirinkti kūriniai žemaitiškai - sekėsi puikiai. Vėliau klausėsi susirinkusieji keletą žemaitiškų dainų. Pabaigoje vaišintąsi saldumynais, o bibliotekininkė apdovanojo skaičiusius padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis.