mobili versija | standartinė versija
main-image

Paminėta Pasaulinė poezijos diena

        Kovo 21-ąją minima Pasaulinė poezijos diena. Šia proga Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Rukų filiale kovo 22 d. surengtas poezijos mėgėjų ir kūrėjų susitikimas-skaitymai „Poezija mus renkasi ir mus pati įsiveda į savo rūmą“. Džiugu, kad susirinko nemažas būrys poezijai neabejingų – ją kuriančių, skaitančių ir eiliuoto žodžio norinčių pasiklausyti vietos gyventojų.
        Po įžanginio bibliotekininkės Aldonos Stončiuvienės žodžio, savo kūrybą susirinkusiems pristatė mūsų krašto poetė, Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos narė, Danutė Lekniuvienė. Bibliotekininkės paraginta Danutė kartu su visais pasidžiaugė, kad jai praėję metai kūryboje buvo ypač sėkmingi. Daug dalyvauta įvairiose poezijos šventėse, konkursuose. O eilėraštis „Vakar dėdėle kriuokė longs“ žemaitiškų eilėraščių konkurse užėmė net III-ąją vietą. Dalelę savo kūrybos poetė mielu noru paskaitė susirinkusiems klausytojams. Savo kūryba pasidalino ir kita mūsų krašto poetė, taip pat Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos narė Janina Jucienė. Atrodytų, kad daugelis jos eilėraščių ateina iš pačios gamtos, metų kaitos. Nelieka nepastebėtas nakties vidury klajojantis mėnulis, tolumoje klykiančios gervės ar pro tirpstantį sniego lopinėlį besiskverbiantis gėlės žiedelis... Ir visa tai sugula į Janinos eilėraščius. Vėliau bibliotekininkė susirinkusiems pristatė ką tik įrištą kraštotyrinį darbą „Šačių seniūnijos vyresniosios kartos kūryba“. Ši knyga talpina septynių eiliuoto žodžio mėgėjų kūrybą ir pasidžiaugė, kad susirinkusiųjų tarpe yra viena iš jų – tai Valerija Bumbulė. Jos kūryba iš kitų išsiskiria tuo, kad didelė dalis eilėraščių parašyti žemaitiškai. Geriausiai pavykusius, anot Valerijos, paskaitė susirinkusiems. Širdį džiugino ir kitų susirinkusiųjų skaitomi mėgstamų poetų eilėraščiai. Ypač raiškiu skaitymu išsiskyrė Onutė Kudarauskienė. Skaitymų pynę papildė Jovita Leknienė, Vaclava Jankauskienė, Rūta Litvinienė, Stasė Leilionienė, savo sesers kūrybą pristatė Vida Karosienė.
        Pusantros valandos bibliotekoje skambėjo švelnus ir šelmiškas, skaudus ir kartu guodžiantis, širdį paliečiantis poetinis žodis. Atrodytų neišgirdo popietės dalyviai jokių įmantrybių, o patyrė daug emocijų. Juk poezija – tai sielos kalba, kuri dažnai pasako tiek daug.

Nuotraukų galerija