mobili versija | standartinė versija
main-image

Nacionalinis diktantas – daugiau negu rašyba

        2016 m. vasario 27 dieną Nacionalinio diktanto organizatoriai vėl pakvietė visus lietuvių kalbos mylėtojus pasitikrinti kalbos žinias. Ta proga, Rukų bendruomenės aktyvistės Vilijos Jonkuvienės ir Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Rukų filialo bibliotekininkės Aldonos Stončiuvienės iniciatyva, visi kaimo bendruomenės nariai, norintys rašyti Nacionalinį diktantą, buvo paraginti atvykti į Rukų biblioteką. Nacionalinis raštingumo patikrinimas šiemet vyko devintąjį kartą.
         Mokomės visą gyvenimą, lietuvių kalbos taip pat. Konkurso rengėjų tikslas – skatinti žmones didžiuotis lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai. Pasitikrinti lietuvių kalbos žinias kiekvienam atvykusiam buvo įdomu, tik gal kiek nedrąsu – juk daugelis rašė pirmą kartą. Diktantas buvo rašomas pagal rašytojos Danutės Kalinauskaitės tekstą „Sugrįžimas“.
     „Nacionalinis diktantas nėra egzaminas. Tai galimybė pagalvoti apie svarbiausias lietuviškas vertybes, proga kartu susiburti draugams, kolegoms, kaimynams“, – sako Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė. Tai tiesa. Nedidelė valandėlė susikaupimo ir po to prie kavos puodelio dar ilgokai dalijomės įspūdžiais apie įvykusį diktantą, šnekučiavomės kitomis temomis. Tai pirmas ir, norisi tikėti, ne paskutinis susibūrimas norinčių rašyti Nacionalinį diktantą Rukų bibliotekoje. Tuo tikslu pažadėjome susitikti ir kitais metais.

Nuotraukų galerija