mobili versija | standartinė versija
main-image

Noriu augti sveikas

        Lapkričio 10 d. 15 val. Skuodo rajono savivaldybės R.Granausko viešosios bibliotekos Rukų filiale įvyko popietė, skirta rūkymo ir alkoholio prevencijai. Popietėje dalyvavo jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikai.
        Renginio pradžioje dalyviams buvo pasiūlyta pamastyti, kas jiems padeda augti sveikais, o kas gali kenkti sveikatai. Sugalvotas idėjas užrašė ar nupiešė simboliniais ženklais ant popieriaus lapelių ir juos priklijavo ant skirtingų spalvų popieriaus lapų su žrašais: „Sveika“ ir „Žalinga sveikatai“. Vaikai paeiliui pristatė savo mintis, diskutavo ir drauge su bibliotekininke nutarė, kiek daug skirtingų dalykų veikia mūsų sveikatą.
        Vienas iš veiksnių, neigiamai veikiančių mūsų sveikatą – rūkymas. Toliau diskusija buvo tęsiama, atsakant į klausimus: kodėl žmonės pradeda rūkyti, ką jiems teikia rūkymas, ko jie netenka rūkydami, kokios yra rūkymo pasekmės?
         Panašiai buvo aptartas ir alkoholio poveikis žmogaus organizmui. Kartu su mokiniais buvo kalbama, kas vyksta žmogaus organizme, kai į jį patenka alkoholis, kokį poveikį jis turi įvairiems organams. Trumpai buvo aptariamos ligos, kuriomis paprastai dažniau suserga žmonės, nuolat vartojantys alkoholinius gėrimus. Diskutuota, kokios nelaimės gresia vartojant alkoholinius gėrimus. O, kad vaikai geriau įsimintų pateiktą informaciją, jiems buvo pasiūlyta atlikti keletą užduočių popieriaus lape. Vaikai įvertino ir pažymėjo, kurie teiginiai yra teisingi, o kurie klaidingi.
          Laikas tikrai neprailgo. Mokiniai noriai darė pateiktas užduotis, diskutavo, parodė jau turimas žinias, sužinojo kai ko daugiau. Svarbiausia, kad visa tai prisimintų ir įvairiose situacijose atsispirtų blogai įtakai ir sugebėtų gyventi sveikai.

Nuotraukų galerija