mobili versija | standartinė versija
main-image

Edukacinis užsiėmimas „Mažosios sutažo gudrybės“

2017 metų gegužės 24 dieną 15 valandą šeimos, norinčios užsiimti kūrybinio džiaugsmo teikiančia veikla, iš Gėsalų ir Vižančių kaimų bei Skuodo miesto rinkosi Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Pašilės filiale į kūrybinį užsiėmimą „Mažosios sutažo gudrybės“, kurį vedė mums jau pažystama tautodailininkė Edita Bernotienė.
Tai septintasis kultūros edukacijos projekto „Atrask neatrastus savo gebėjimus bibliotekoje, kurį vykdo Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka, edukacinis užsiėmimas. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Susipažinti su sutažo technika panoro 16 auksarankių.
Sutažo technika jau žinoma seniai. Šia technika buvo puošiami drabužiai ir gaminami papuošalai jau nuo XIV amžiaus. Ilgą laiką sutažas buvo mėgiamas didikų dvaruose, bet XX a. nepelnytai pamirštas. Mūsų laikais atgyjanti ir įgaunanti naujas spalvas, sutažo technika alsuoja renesanso romantika, žavi savo įvairialypiškumu ir unikalumu. Smagu ir tai, kad mūsų laikais šią technika nesunkiai gali įvaldyti kiekviena auksarankė – užtenka adatą rankose mokėti laikyti. Papuošalo gamybai svarbiausia detalė yra sutažo juostelė. Visos kitos detalės yra kiekvienos kūrėjos vaizduotė – akmenukai, kriauklės, karoliukai, biseris ir kas tik gali pasitaikyti po ranka – viskas gali sukurti nepakartojamą ir išskirtinį papuošalą.
 Pasigrožėjusios tautodailininkės Editos sukurtais papuošalais užsiėmimo dalyvės pradėjo savo kelionę į unikalių papuošalų pasaulį. Įkvėptos mokytojos Editos pagamintų originalių papuošalų renginio dalyvės su didžiuliu užsidegimu ėmėsi pačios derinti spalvinę gamą rinkdamosi sutažo juosteles, bei derindamos akmenukus. Darbas iš pažiūros atrodė nesunkus juolab, kad adata ir siūlu tikrai neišgąsdinsi šiuolaikinės moters, tačiau reikėjo išlaisvinti savo vaizduotę tam, kad juostelės, derinamos su karoliukais ir įmantriais išraitymais, sukurtų unikalaus ir nepakartojamo grožio pojūtį. Ne iš karto mums tai pavyko, teko ne vieną kartą bandyti viską nuo pradžių, tačiau kantrybės ir užsispyrimo dėka, po keleto valandų triūso galėjome didžiuotis savo kūrybos vaisiais.
 Šis edukacinis užsiėmimas, tai puiki galimybė išbandyti naują veiklą, kuri leidžia išlaisvinti fantaziją bei įgyvendinti kūrybinius sumanymus.

Nuotraukų galerija