mobili versija | standartinė versija
main-image

„Lėlių keliais iš Klaipėdos...“

Lapkričio 13 d. 14 val. Mosėdžio seniūnijos salėje įvyko iliustruota paskaita „Lėlių takais iš Klaipėdos“ iš renginių ciklo pagal projektą „Liaudiškoji lėlių teatro tradicija Žemaitijoje“. Projektą remia Klaipėdos miesto savivaldybė ir Salomėjos „Pasakų akademija“. Paskaitą vedė teatrologė, projektų iniciatorė, aktorė Salomėja Burneikaitė.

Teatras lektorei labai svarbus ir reikšmingas: „Dar vaikystėje mano gyvenimą palietė teatras, įtraukė ir jau nebepaleido. Svajonė visada vedė ne tik tolyn – aktorystė, meninis žodis, režisūra, lėlių teatras, dramos ir teatro edukacija, teatrologija, renginių režisūra, tautodailė – bet ir gilyn, link projektinio darbo, naudojant dramos terapijos metodus, kūrybiškumo skleidimosi, naudojant lėlių teatro ar tekstilės technikų galimybes“.
Paskaitos metu buvo pristatyta Aušros Petrauskienės knyga „Miestelis, kuriame gyvena lėlės“. Tai knyga apie Šiaurės Vakarų Aukštaitijos lėles. Paskaitos lankytojams lektorė papasakojo apie žymiausius Žemaitijos lėlininkus Steponą Gedrimą, Petrą Kalendrą, Adomą Kvasą, Adolfą Viluckį, Bronių Žymantą bei jų sukurtas lėles. Jauniausias paskaitos klausytojas Pijus gavo ir dovanų. Prie kavos puoduko aptarti galimi bendri projektai ir renginiai.

Nuotraukų galerija