mobili versija | standartinė versija
main-image

„Su pavasariu ateina Šv. Velykos“

2017 m. balandžio 7 d. 13 val. Mosėdžio seniūnijos salėje įvyko velykinė popietė – susitikimas „Su pavasariu ateina Šv. Velykos“ su Žemaitijos žolininke J. Danieliene. Taip pat buvo atidaryta tautodailininkės S. Kinčienės floristinių atvirukų „Žolynų raštai“ paroda. Su pavasariu, artėjančiomis Šv. Velykomis susirinkusiuosius pasveikino Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Mosėdžio filialo vyresnioji bibliotekininkė N. Vyniautienė. Muzikos intarpuose skambėjo Mosėdžio gimnazijos gimnazistų ansamblio ir gimnazistės A. Prialgauskaitės (vadovė A. Gadeikienė) atliekamos dainos.

J. Danielienės veiklos pradžia – jos asmeninė patirtis. Jau 20 metų, kai lektorė įveikė sunkią ligą. „Mano sąmoningas kelias kaip tik prasidėjo būtent po ligos. Per tą laiką išbandžiau viską, kas galėtų padėti pasveikti. Maitinausi tik daržovėmis, vartojau įvairias žoleles, kad atkurčiau vitaminų pusiausvyrą“, – pasakojo J. Danielienė. Žolynų pasaulis moteriai niekada nebuvo svetimas: mama ir senelė buvo kaimo žolininkės. Sunkios ligos prispirta ji nuėjo šeimos moterų pramintu keliu – žolelių paslaptis studijavo savarankiškai, mokėsi. Dabar savo patirtimi dalijasi su kitais. Buvo labai įdomu ir naudinga išgirsti žolininkės patarimų ruošiant įvairias vaistažolių arbatas. Svarbiausia – tikėjimas, todėl užbaigdama lektorė palinkėjo, kad Šv. Velykų prisikėlimo džiaugsmas prikeltų mus iš vienatvės, silpnumo ir nevilties į stiprybę, grožį ir laimę.
Tautodailininkė S. Kinčienė pristatydama savo floristinius atvirukus, prisipažino, kad labai mėgsta gėles. Negali be jų gyventi, todėl viską susirenka iš savo gėlynų, susidžiovina, susideda į stalčių, o žiemą prasideda kūrybinis procesas. Per sezoną padaro ir 100 atvirukų. Daro įvairaus dydžio teminius (vestuvėms, krikštynoms) atvirukus, vokelius. Daro ir pagal užsakymus. Sveikinusieji palinkėjo Sonatai ir toliau eiti pasirinktu grožio keliu. Po renginio vaišinomės žolininkės J. Danielienės dovanota žolelių arbata, Sonatos saldumynais. Renginys organizuotas kartu su Mosėdžio miestelio bendruomene.

Nuotraukų galerija