mobili versija | standartinė versija
main-image

Atvelykio šventė su Velyke ir zuikiu

2017 m. balandžio 21 d. 14 val. Apuolės bendruomenės centro namuose vyko Atvelykio šventė. Į šią šventę visus pakvietė Velykė ir Zuikis. Zuikis atsinešė didelį kiaušinį, o Velykė atėjo su didele pintine margučių. Margučiai įvairiausių spalvų ir ornamentų. Apie kiekvieno margučio spalvą, kodėl šis kiaušinis taip nudažytas, papasakojo Velykė. Ji atsinešė ir daug užduočių.

Visi gavo po kiaušinį kurį reikėjo papuošti norimais raštais, vėliau Velykė apie tuos raštus papasakojo ką jie reiškia. Visus linksmai nuteikė velykiniai žaidimai: kiaušinio varymo varžytuvės su beržo šakele, kai jį reikėjo atridenti į numatytą vietą, kelionė su kliūtimis, kai šaukšte nešiesi margutį. Zuikis pakvietė į ratelį šokiui, žaidimams. Viso renginio metu grojo muzika. Susirinkusieji smagiai leido laiką. 
Salė buvo papuošta Didžiuoju Margučiu, prie kurio sėdėjo atėję į šventę vaikučiai. Jį sukūrė Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko bibliotekos Kaukolikų filialo lankytojai. Jį kurti šiemet padėjo tautodailininkė Irena Gadeikienė. Jau treji metai, kai dalyvaujame UAB „Naisių vasara“ organizuojamame konkurse „Vaikų Velykėlės 2017“. Šventės metu visi puošę kiaušinį gavo dovanų po Naisių vasaros teatro spektaklio „Melagio pilis“ DVD diską.
Po šventės visi sugužėjo į biblioteką, kur vyko tautodailininkės Irenos Gadeikienės tapybos darbų pristatymas. Tai jau trečioji Irenos paroda Skuodo rajono R. Granausko bibliotekos Kaukolikų filiale. Jos kruopščiai ir su didele meile nutapyti darbai čia visada laukiami.
Šventės organizatoriai: Skuodo rajono Apuolės kaimo bendruomenė, Skuodo kultūros centro Aleksandrijos skyrius ir Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko bibliotekos Kaukolikų filialas.

Nuotraukų galerija