mobili versija | standartinė versija
main-image

Tarp velykinių spalvų – pasakos

2017 m. balandžio 12 d. 11 val. į Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Kaukolikų filialą rinkosi kaimo bendruomenės moterys ir vaikai. Bibliotekoje vyko kūrybinės dirbtuvėlės. Ir šiais metais prisijungėme prie UAB „Naisių vasara“ inicijuoto konkurso „Vaikų Velykėlės 2017“.

Šiemet mūsų kūrybinėms dirbtuvėlėms vadovavo Kaukolikų kaimo tautodailininkė Irena Gadeikienė. Jai talkino kūrybiškumu pasižyminčios Nijolė T., Laima G. Į darbą įsijungė ir mažoji bendruomenės narė Rugilė su mamyte Jūrate. Būrys vaikų joms talkino karpant ir klijuojant margučio puošmenų detales. Visa kūrybinių dirbtuvėlių komanda Didįjį margutį papuošė pavasario spalvomis.
Kai viena grupė ruošė velykines puošmenas, kita skaitė pasakas. Pasakų mėgėjams perskaičiau kreipimąsi, skirtą Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Šiais metais jį sukūrė rusų rašytojas Sergejus Machotinas. „Paskui paūgėjau, išmokau skaityti, ir knyga mano vaizduotėje ėmė labiau panėšėti ne į stogą, o į drugelį. Ar netgi paukštį. Knygos puslapiai priminė sparnus ir šnarėjo. Atrodė, kad ant palangės gulinti knyga tuoj tuoj pro atvirą langą išskris į nežinomus tolius,“ – rašo S. Machotinas. Šie rašytojo žodžiai ypač tinka renginyje, kuriame persipynė etnokultūrinės tradicijos, kūryba ir pasakų išmintis.

Nuotraukų galerija