mobili versija | standartinė versija
main-image

Kovo 8-osios popietė

Tegul kaitri pavasario saulė nutirpdo sniegą ir ledus.
Tegul ji atneša laimę, džiaugsmą ir šviesą į mūsų širdis,
Tegul atneša daug meilės į mūsų namus,
Su gražiu pavasariu ir Moters diena.


        Tokiais žodžiais prasideda poezijos popietė skirta Moters dienai. Negausiai susirinkusių moterų būrelyje liejosi A.Baltakio, J.Degutytės, T.Tilvyčio, P.Širvio eilės moteriai ,apie moterį, apie moterį vyrų akimis. Šių poetų posmai senesnių laikų tačiau taiklūs ir šiandieninei moteriai. R.V. Graibaus poezija apie moterį su humoru. Skaitėm ir žemaitiškai. Skaitymas tęsėsi prie vaišių stalo. Popietė nepraėjo be žaidimų ir smagių pokštų.

Prano Mašioto skaitymai „Kad greičiau užaugčiau“

        Balandžio 23 d. 11 val.Prano Mašioto skaitymai „Kad greičiau užaugčiau“. Į šį renginį rinkosi suaugę skaitytojai (su vaikais skaitėm per jų atostogas), tai tarsi pavėluotas pasakų skaitymas savo vaikams – anūkams. Skaitytojus supažindinau su P.Mašioto vaikyste, jaunyste, ką studijavo ir ką dirbo. Paminėjau jo kūrybą, išleistus -vadovėlius, knygas. Dauguma skaičiusį P.Mašiotą, buvo skaitę jo knygutes mokykloje, todėl su malonumu iš naujo prie jų prisilietė. Mielai dalinosi perskaityto teksto mintimis, paukštelio rūpesčiais sugrįžus iš knygos „Sparnuočiai“.

Popietė „Pasirokoukem žemaitėška“

       Kovo 26 d. bibliotekoje vyko vaikiškos knygos dienai skirta popietė „Pasirokoukem žemaitėška“.
           Pirma renginio dalis buvo susieta su kovo 25 d. į Lietuvą sugrįžtančiais gandrais. Renginys prasidėjo Vasilio Aleksandrio eilėraščiu „Pavasario balsai“. Ta proga vaikai skaitė ištrauką iš M. Sluckio „Gandro batai“, iš Senovinio kalendoriaus ištrauką „Gandras, varlės ir gyvatės“. Po skaitymo aptarėm gandro kelionę, jo simbolinę svarbą, vaikai atsakinėjo į klausimus apie gandrą.
Šie metai tarmių metai tai antroji renginio dalis žemaitiškų posmų ir tekstų skaitymas, jų vertimas į literatūrinę kalbą. Sunkei sekėsi žemaičių žodyną skaityti, pasakyti žodžio ir minties reikšmę, ją užrašyti.
          Trečioji dalis – užduotys ir žaidimai išjudino vaikus. Gera nuotaika sutelkė atlikti užduotis bei įsijungti į žaidimus. Pavargę ir įkaitę nuo žaidimų kibo į vaišes.

Kaimo jaunuomenės darbų pristatymas

        Balandžio 24 d. 11 val. Kaimo jaunuomenės darbų pristatymas. Jaunystė tai svajonės, tikėjimas, siekimas. Tai romantika ir lyrika, tai dideli ateities planai – tai jauno žmogaus pavasaris. Dauguma darbelių padaryta, nupiešta, kai jie dar lankė šią mokyklą. Sunku pasakyti kokios mintys juos lankė tada kai piešė. Puikiais raštais nertos servetėlės, mieli darbeliai megzti virbalais, išmoningi drožybos darbai. Parodoje Tomo ir Romo Jonaičių, Giedrės Odinaitės, Giedrės ir Jurgitos Gužyčių bei Audronės Gužytės-Mockienės, Rasos Domarkaitės – Škimelienės, Remigijaus Taučiaus, Žygimanto Lukošiaus (P. Rindeikio anūkas). Nuoširdus ačiū jiems visiems už mums suteiktą malonumą grožėtis jų kūryba šį pavasarį.