mobili versija | standartinė versija
main-image

Knygos „Vargo pelės ainiai“ pristatymas

2018 m. liepos 20 d. 14.00 val. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Aleksandrijos filiale vyko knygos „Vargo pelės ainiai“ pristatymas. Tai jau ne pirmoji knyga, kurią pristato kraštietis autorius Juozas Vyšniauskas. Šį kartą jam talkino bendraautorius iš Maskvos Vsevolodas Cvietkovas, kuris, beje, taip pat yra tolimas Simono Daukanto giminaitis.

 Šie 2018-ieji metai yra paskelbti Simono Daukanto metais. Apie taip vadinamą „vargo pelę“, apie jos palikuonis ir kalba autoriai. Šioje knygoje sudėta daug vertingos dokumentinės medžiagos liudijančios apie Simoną Daukantą, jo seseris Oną ir Anastaziją. Ypač daug dėmesio skiriama Anastazijos Daukantaitės-Kaunackienės šeimai, jos palikuonims. Išsamiai nagrinėjamas Kaunackių giminaičių Kniuipių, Knipovičių likimas. Rašant šią knygą naudotasi dokumentais ir įrašais ne tik iš Lietuvos archyvų, bet ir iš Latvijos, Estijos, Rusijos.
 Į knygos pristatymą gausiai rinkosi autoriaus Juozo Vyšniausko giminaičiai, draugai, aleksandriškiai. Mokytoja senjorė Irma Baužienė išsamiai pristatė autoriaus pasiekimus ir nuopelnus. Jų tiek daug, kad branginant laiką teko sąrašą trumpinti. Autorius įdomiai papasakojo apie knygos kelią, nuo užmojų iki ką tik išleistos, dar spaustuve kvepiančios knygos. Nuoširdžius padėkos žodžius skyrė žmonai Liudai, palaikiusiai ir padėjusiai išleisti šią knygą. Daug sveikinimų ir padėkos žodžių sulaukė ir pats autorius. Jo pasveikinti atvyko dukra Juozeta su šeima, sesuo, broliai, giminaičiai. Padėkos žodžius tarė buvusi bendruomenės pirmininkė V. Statkuvienė, mokytoja A. Balsienė, Janina Zvonkuvienė, korespondentė Laima Sendrauskienė ir kt.
 Knyga „Vargo pelės ainiai“ – tai labai kruopštaus ir kantraus darbo vaisius. Ji savo dokumentinėmis žiniomis praturtina Lietuvos istoriją, garsina savo kraštą ir žmones. Nors autorius sakė, kad tai paskutinė jo knyga – mes tikimės, kad po metų ar kitų tikrai dar teks pristatinėti ne vieną šiam kraštui skirtą knygą.

Vyresnioji bibliotekininkė Aušra Gadeikienė

Nuotraukų galerija