mobili versija | standartinė versija
main-image

Juozo Vyšniausko knygos „Skuodo grafystė“ pristatymas

2017 m. rugsėjo 29 d. 14.00 val. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Aleksandrijos filiale vyko naujos Juozo Vyšniausko knygos „Skuodo grafystė“ pristatymas. Tai ketvirtoji autoriaus knyga.

 Renginyje dalyvavo knygos autorius Juozas Vyšniauskas su žmona Liuda. Vyr. bibliotekininkė A. Gadeikienė pristatė J. Vyšniausko biografiją, jo leidybinę veiklą. Trumpai apibūdino naująją knygą, joje esančius įvairaus dydžio istorinius straipsnius: „Kuo įdomi ir nepakartojama Skuodo žemė?“, „Ką mena švedkapiai ir žuvėdų tvenkiniai?“, „Kodėl žemaitis nepaklusnus, užsispyręs?“, „Skuodo grafystė“, „Evangelikai Skuodo istorijoje“, „Skouda boužė“, „Kur kalvelė, ten dvaras“, „Traukiniu iš Klaipėdos į Kauną – pro Skuodą“, „Malūno ir kino teatro savininkas“, „Mokytoja iš Gintalaičių bajorkaimio“. Knygoje – 132 fotografijos-iliustracijos.
 Knygos pristatymo metu buvo galima susipažinti su ankstesniais autoriaus darbais.
 Juozas Vyšniauskas įdomiai papasakojo apie knygos atsiradimo istoriją, jos išleidimo sunkumus. Dėkingas žmonai Liudai, nes jos pastangomis ir lėšomis rugpjūčio mėn. spaustuvėje Druka 100 egz. tiražu išleista ši jo knyga „Skuodo grafystė“.
 Į susitikimą su rašytoju, žurnalistu ir kraštotyrininku susirinko nemažas būrys jo gerbėjų. Padėkos žodį tarė Aleksandrijos seniūnas Edmundas Bertulis. Kraštietė tautodailininkė Irma Baužienė pasidžiaugė Juozo Vyšniausko kruopštumu ir atsidavimu rašymui, krašto istorijos tyrinėjimui ir visa ko užrašymui. Mokytoja – senjorė Danutė Jonaitienė taip pat padėkojo autoriui, pasidalino savo prisiminimais. Janina Taujenienė padovanojo pačios megztas kojines, kad nebūtų šalta rašant ilgais žiemos vakarais. Poetė Danutė Lekniuvienė perskaitė savo pačios sukurtą ir rašytojui dedikuotą eilėraštį. Aleksandriškiai dėkingi savo kraštiečiui už dar vieną jiems ir visam Skuodo kraštui skirtą knygą. Niekas neskubėjo namo, visiems buvo įdomu sužinoti apie tolesnius rašytojo planus, apie jo paieškas tyrinėjant ir užrašant istorinius, mūsų gimtąjį kraštą liečiančius, faktus. Lauksime naujos, jau penktosios, rašytojo knygos.
 
Vyresnioji bibliotekininkė A.Gadeikienė

Nuotraukų galerija