mobili versija | standartinė versija
main-image

Knygos „Žiemojantis angelas“ pristatymas

        2016 metų spalio 20 dieną 14 val. Aleksandrijos bendruomenės namuose įvyko kraštiečio Audriaus Šikšniaus devintosios knygos „Žiemojantis angelas“ pristatymas. Knygos pristatymą organizavo Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Aleksandrijos filialo bibliotekininkė Stanislava Šmaižienė.
          Audrius Šikšnius rašo paprastai, gražiai ir tvarkingu stiliumi. Tai ne vienaplanis poetas – kuria ir poeziją ir prozą. Žmogų autorius stebi lyg iš šalies ir mato jį dirbantį, besidžiaugiantį, besikalbantį su šalia esančiu žmogumi. Jo kūrybą persmelkia autoriaus atvirumas, paprastumas, lengvumas, sugebėjimas subtiliai perteikti gyvenimo patirtį. Gyvenimo trapumas, atminties gyvumas, sugebėjimas atsiverti, išsikalbėti – visa tai daro autoriaus kūrybą dar gražesnę, prasmingesnę ir jautresnę.
       Devintoji Audriaus Šikšniaus knyga – apysaka „Žiemojantis angelas“. Gražuolė Monika ištekėjusi už turtingo Klausučių parapijos ūkininko Klemenso Jurkaus, net neįtarė, kokiu pragaru pavirs jos gyvenimas. Netekus pirmagimio, žemėn parbloškė ir jaunuosius. Šiurpi nelaimė sukrėtė visą kaimą.
        Kai Jurkų gyvenimas lyg vežimas vėl nugirgždėjo senu sodžiaus keliuku, Lietuvos keliais ėmė klaidžioti karo šmėkla. Sovietinės santvarkos atėjimas į valdžią, tremtis, Klausučių kolūkio įkūrimas – visa tai neaplenks Jurkaus kiemo.
       Apysaka iliustruota nuotraukomis iš kraštiečio menininko, žurnalisto bei kraštotyrininko Juozo Vyšniausko knygos „Fotografija Klauseikių kaime 1905-2012 metais“ Autorių ir jo knygą pristatė Aleksandrijos filialo bibliotekininkė.
       Rašytojas paskaitė ištrauką iš naujosios knygos ir keletą naujų eilėraščių. Koncertavo Skuodo meno mokyklos mokiniai ir mokytojai. Knygos autorių pasveikino ir dovanėles įteikė Aleksandrijos kaimo bendruomenės pirmininkė Alma Žerlauskienė ir Skuodo meno mokyklos mokytoja Seva Kazankovienė.

Nuotraukų galerija