mobili versija | standartinė versija
main-image

Knyggraužių kelionė į Aleksandriją

        2016 metų spalio 13 dieną rašytojas Edmundas Untulis, Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos darbuotojos Stanislava Minelgienė ir Adelė Baltonienė vyko į Aleksandriją. Kartu su jais atvyko skaitymo skatinimo projekto „Dvylika mėnesių su knyggraužiais“ simboliai – „knyggraužių“ šeimyna. Projekto renginius remia Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos respublikos kultūros ministerija.
         Skuodo rajono Aleksandrijos mokyklos bibliotekoje vyko literatūrinis teminis žaidimas „Aštuoneto kovos“. Mokiniai aktyviai įsijungė į žaidimą. Atsakinėjo į klausimus apie rašytojus, ieškojo atsakymų Edmundo Untulio knygoje „Karališki Sauliaus pokštai“, skaičiavo lašelius Aido Jurašiaus knygos „Akmenukų pasakos“ iliustracijoje, įminė margoje dėžėje paslėptus klausimus. Nugalėtojais tapo Roneta Lukošiūtė ir Andrius Jokšas.
         Rašytojas Edmundas Untulis papasakojo apie savo vaikystę, apie išdaigas mokykloje. Vaikystėje mėgo skaityti knygas. Rašytojas papasakojo apie savo kūrybą. Išmokęs latvių kalbą verčia knygas. Pristatė savo knygas. Kuria eilėraščius žemaičių kalba. Priminė pamirštus žemaitiškus žodžius. Vaikams reikėjo atspėti ką jie reiškia.
         Renginį padėjo organizuoti Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Aleksandrijos filialo bibliotekininkė Stanislava Šmaižienė ir Aleksandrijos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė Aušra Gadeikienė. Dėkojame mokyklos direktorei Onai Gerulskienei už šiltą priėmimą.

Nuotraukų galerija