mobili versija | standartinė versija
main-image

Paplepėkim apie perskaitytas knygeles

2013 m. vasario 6 ir 8 dienomis Luknės filiale gausiai rinkosi mažieji skaitytojai. Su vaikišku entuziazmu jaunieji skaitytojai pasakojo apie savo perskaitytas knygeles: „Lapės ir gaidžio draugystė“ ,,Pagrandukas“ ,,Grybai grybai baravykai“, ,,Pasaka apie žveją ir žuvelę“, ,,Gaidelis ir du peliukai“ ir t.t., Drąsesni net suvaidino patikusias ištraukas iš knygelių. Tą dieną vaikučiai virto senelėmis ir seneliai, žuvelėmis, baravykais, lapėmis, viščiukais ir dar daug kitų personažų. Visiems buvo labai linksmą... Tad iki kitų susitikimų, vaikučiai!

Vaikų knygos diena

        Luknės bibliotekoje 2013 m balandžio 3 d. 14 val. vyko vaikų knygos dienai skirtas renginys. Buvo pristatytos vaikiškos knygos, jų reikšmė, juose aprašyti gyvenimo atvejai. Palyginom knygų personažus su realiu gyvenimu. Daugelis vaikiškų knygų veikėjai yra žvėreliai. Pažvelgėme į dabar gyvenančius gyvūnus, jų gyvenimo sąlygas, jų reikalingumą. Vaikai daug papasakojo apie matytus ir patirtus atvejus iš gyvūnų gyvenimo.

           Monika Uznytė pristatė perskaitytą knygą ,,Pastatysim zuikiui namą“. Pagal šiąknygą ir mes patys statėm zuikiui namą. Kadangi daugelis vaikų buvo berniukai – jiems labai patiko statyti namą zuikiui, kuris per audrą buvo netekęs savo namų .Čia buvo daug draugų, sugebėjusių pagelbėti kaimynui zuikiui: paršeliai, bebrai, matininkė pelytė, ežys, gandras, kuris ir suprojektavo šį namą ir vadovavo statyboms. Paskui zuikis padėkojo draugams ir pavaišino juos saldumynais. Popietė, atostogaujantiems  vaikams labai patiko.

Sunkūs paprasti klausimai pavasario belaukiant

Luknės filiale vasario 8 dieną susirinko tie, kurie laukia ir galvoja apie pavasarį, jo šventes, papročius. Popietės metu daug kalbėta apie gražiausią pavasario šventę ŠV. Velykas. Apie šios šventės papročius senovėje ir dabar papasakojo bendruomenės pirmininkė Rima Narkuvienė. Birutė Bružienė kalbėjo apie žmogaus atgimimą pilnavertiškam gyvenimui. Visi susirinkusieji stebėjo nedidelį spektaklėlį.

Prano Mašioto 150-osioms metinėms

        Balandžio 23 d. 14 val. Luknės filiale prasidėjo popietė skirta Prano Mašioto 150-osioms metinėms. Tą proga pradinių klasių mokiniai skaitė Pr. Mašioto knygeles ,,Senelio pasakos“, ,,Morkos“, ,,Kiškis vagilis“. Diskutavome apie knygų veikėjus. Šias, o taip pat ir kitas knygas skaitome jau visą savaitę, tikiuosi, kad skaitymai dar neužsibaigs ir tęsis visus metus.