mobili versija | standartinė versija
main-image

Triušio Ralfio viešnagė Ylakiuose

Vasario 7 d. į Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Ylakių filialą, lydimi savo mokytojų Aušros Račienės ir Gedrūtos Pečiulienės, sugužėjo Ylakių gimnazijos 1-2 klasių mokinukai. Čia jų laukė įdomi pažintis su E. Mackenzie knygos „Ieškomas knygų vagis – triušis Ralfis“ herojais.

Su šia knyga pradinukus supažindino Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresniosios bibliotekininkės Adelė Baltonienė ir Gražina Daukantienė. Pagal minėtą knygą vaikams suvaidintas stalo teatras, o į kai kuriuos vaidinimo epizodus buvo įtraukti ir kiškio kepuraitėmis pasipuošę žiūrovai. Pagrindinis knygos herojus be galo mylėjo knygas, tad su šypsena ir susidomėjimu mokinukai sekė triušio Ralfio nuotykius, jo lakstymą į svetimų žmonių namus skaityti, o vėliau ir vogti knygų. Įsisiautėjęs Ralfis patenka į didelę bėdą – jį sučiumpa policininkas. Pasaka baigiasi laimingai, nes berniukas Artūras triušiui išaiškina, kad knygų nemokamai visada galima rasti bibliotekoje ir jas skaityti, kiek širdis geidžia, neturint jokių nemalonumų. Į susitikimą atėję vaikai pritarė bibliotekininkėms, kad bibliotekoje naudinga ir įdomu leisti laiką, tad jie čia lankysis ir ateityje.
Po vaidinimo buvo žaidžiamas žaidimas su kauliuku. Dvi komandos lenktyniavo tarpusavyje, kuri greičiau pasieks finišą, ridendamos kauliuką ir keliaudamos takeliais su paslėptais klausimais ir užduotimis. Šiame žaidime pralaimėjusių nebuvo, nes visi gavo nedidelių saldžių dovanėlių.
Šis neeilinis susitikimas prabėgo greitai, bet lydimas abipusių šiltų emocijų. Mokinukai neskubėjo skirstytis, nes norėjo apžiūrėti stalo teatro personažus, pasidomėti, kaip jie pagaminti, pabendrauti su bibliotekininkėmis. Pasvarstyta apie galimybę susitikti ir ateityje bei susipažinti su kitokių knygų personažais.

Nuotraukų galerija