mobili versija | standartinė versija
main-image

Mažuosius skaitytojus užbūrė „Lėlių teatro magija“

2017 m. spalio 6 dienos popietę Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Ylakių filiale į du teatrinės edukacijos užsiėmimus sugužėjo virš septyniasdešimt mažųjų skaitytojų. Netradicinius užsiėmimus vedė Klaipėdos lėlių teatro aktorės Renata Kutaitė- Raudonienė ir Monika Mikalauskaitė, bei garso operatorius Paulius Vendelis.


Žaismingoje viktorinoje, rinkdami pliusiukus už teisingus atsakymus, vaikai pakartojo žinias apie teatrą, jame dirbančius darbuotojus, apie lėlių gamybą iš pačių paprasčiausių priemonių: plastiko, medžiagos , medžio, kartono ir net popieriaus.
Staiga prakalbėjęs baltas popieriaus lapas „A4“ (toks pagrindinio personažo vardas) nustebino ir sužavėjo ne vieną užsiėmimo dalyvį. Jo plastiški judesiai, balso intonacija ir noras bendrauti privertė suklusti ir kartu keliauti į fantastinį pasaulį, kuriame kiekvieno rankose atgijo „A4“ draugai. Jie bėgo, šokinėjo, landžiojo, visaip judėjo, griuvinėjo, kol susirgę nukeliavo į sanatoriją. Kol visi „ligoniukai“ gydėsi, pas vaikus atskubėjo pirštininė lėlės galva, kuri ieškojo jai patinkančio kūno. Vaikų ištarti burtažodžiai pasikvietė kotines lėles. Fantazija liejosi plačiai ir kiekvienas mažasis kūrėjas savo rankose šokdino vis kitokį nepaprastą personažą, o pirštininė lėlė netikėtai pavirto į marionetę. Plastiškais judesiais ir net apkabinimais paslaptingoji veikėja žingsniavo ištiestais vaikų delniukais. Vaikų didžiausiam džiaugsmui, ši paslaptinga bibliotekos viešnia nutarė likti Ylakių miestelio bibliotekoje, nes vaikai pažadėjo ją lankyti, aprengti šiltais, spalvingais ir madingais rūbeliais ir kartu skaityti įdomiausias knygeles.  
Teatrinės edukacijos „Lėlių teatro magija“ dalyviai: Ylakių vaikų lopšelio darželio priešmokyklinė vaikų grupė „Boružiukai“ ir mokytoja Rūta Freimutienė, Ylakių gimnazijos pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojos Aušra Račienė, Elida Daniuvienė, Nijolė Statkienė, Diana Kristutienė, Roma Pociuvienė ir Gedrūta Pečiulienė, nuoširdžiai dėkoja Klaipėdos lėlių teatro grupei už įdomų, magišką ir informatyvų kūrybinį projektą, už suteiktą puikią galimybę išbandyti naują veiklą, įgyvendinti kūrybinius sumanymus.

Nuotraukų galerija