mobili versija | standartinė versija
main-image

„Poezijos pavasaris 2017“ Ylakiuose

2017 metų gegužės mėnesio 26 dieną 14 valandą į Ylakius atkeliavo 53-asis tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris 2017“.  Šventiškai pasipuošę ylakiškiai rinkosi miestelio viešojoje erdvėje, „Beržynėlyje“, šalia mokyklos. Poezijos pavasario šventėje dalyvavo poetai: Dainius Gintalas, Almis Grybauskas, Sigitas Poškus ir Viktoras Rudžianskas.


 Dainius Gintalas – poetas, vertėjas, literatūros ir meno kritikas. 1991 m. baigė Daugų vidurinę mokyklą. 1995 m. baigė Vilniaus universitetą, Filologijos fakultetą, kur studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą. 1998–2000 m. pagal meno istorijos magistrų rengimo programą studijavo Vilniaus dailės akademijoje. 2000 m. sumanė ir iki šiol organizuoja dailininkų neprofesionalų sambūrius, vadinamus „Maskoliškių meno frontu“. Natūralioje buvusio tvarto erdvėje įkūrė „Tvarto galeriją“. Fotografuoja lauko išvietes, šunų būdas bei kopėčias. Lietuvos rašytojų sąjungos narys – nuo 2010 m.
 Almis Grybauskas – poetas, vertėjas. 1972 m. baigė Vilniaus pedagoginį institutą (dabar Lietuvos edukologijos universitetas). Dirbo mokytoju Klaipėdoje, vėliau laikraščių ir žurnalų „Mokslas ir gyvenimas“, „Kinas“ ir kitų redakcijose redaktoriumi, korespondentu. Parašė esė tradicinės ir šiuolaikinės mitologizacijos temomis, straipsnių čekų spaudoje apie T. Venclovą, L. Karsaviną, A. Maceiną ir kitus. Išvertė poezijos ir prozos iš latvių, vokiečių, čekų, slovakų, lenkų, prancūzų kalbų. Lietuvos rašytojų sąjungos narys – nuo 1979 m.
 Sigitas Poškus – poetas, prozininkas. 1975 m. baigė Stasio Šimkaus aukštesniosios muzikos mokyklos muzikos teorijos specialybę, 1985 m. – lietuvių kalbos ir literatūros studijas Vilniaus universitete. Šiaulių ir Klaipėdos universitetuose skaitė paskaitas apie vaikų literatūrą, paskelbęs metodinės literatūros. Lietuvos rašytojų sąjungos narys – nuo 1994 m.
 Viktoras Rudžianskas – poetas. Baigė Marijampolės pedagoginę mokyklą ir Vilniaus universiteto Kauno humanitarinį fakultetą. Mokytojavo, redagavo leidinį „Trimitas“, nuo 1993 m. dirbo „Ūkininko patarėjo“ redakcijoje. Nuo 2004 m. savaitraščio „Nemunas“ vyriausiasis redaktorius ir leidyklos „Kauko laiptai“ direktorius. Lietuvos rašytojų sąjungos narys – nuo 1994 m.
 Gerbiamus svečius linksmai ir išmoningai pristatė šventės vedėjas, poetas, vertėjas, literatūros ir meno kritikas Dainius Gintalas. Nuotaikingai skambėjo poetų skaitomi posmai. Net Ylakių paukščių choras tam akomponavo.
 Bibliotekininkės padėkojo svečiams už jų kūrybą, už tai, kad atvyko, už tai, kad susitiko su mokyklos ir miestelio bendruomene bei palinkėjo parašyti dar daug įstabių kūrinių, kad tuo pradžiugintų savo kūrybos gerbėjus. Poetai padovanojo gimnazijos ir miestelio bibliotekoms dar šviežiais dažais kvepiančias “Poezijos pavasario 2017“ knygas. Po to jie aplankė Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Ylakių filialą.

Nuotraukų galerija