mobili versija | standartinė versija
main-image

Kūrybinis užsiėmimas “Šilko ir vilnos šokis“

Lietingą 2017 metų spalio 5 dieną dvidešimties žingeidžių ir kūrybingų moterų iš Gėsalų, Pašilės, Vižančių kaimų (Skuodo r.) bei Skuodo miesto keliai suko į Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Gėsalų filialą, kur vyko jau dešimtasis edukacinis užsiėmimas „Šilko ir vilnos šokis“ iš Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos vykdomo kultūros edukacijos projekto „Atrask neatrastus savo gebėjimus bibliotekoje“. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.


 Šlapiajam vėlimui naudojamas vanduo ir muilas, be vandens nuvelti neįmanoma, o štai muilas gali būti keičiamas kitu šarmu. Šlapio vėlimo technika dar turi vieną rūšį – nuno felt – vėlimas ant audinio. Tokiu atveju vilna gali būti tik surišamoji medžiaga. Nuno felt technikai naudojamas natūralus, plonas, retesnis audinys – šilkas, linas, medvilnė, viskozė. Ant audinio dėliojama vilna, pilamas vanduo, muilinama, rankų šiluma, ilgas kočiojimas sukuria vilnos ir šilko kūrinius.
 Kūrybinį užsiėmimą „Šilko ir vilnos šokis“ vedė ir vėlimo ant šilko paslaptimis dalinosi vyresnioji mokytoja, vėlėja Vida Rušinskienė. O tų paslapčių pasirodo reikia sužinoti daug: kaip vilną teisingai sudėlioti, karštu vandeniu drėkinti, tvarkingai apkloti ir suvynioti, o tada dar draugiškai kočioti, pakočiojus pamušnoti ir būtinai „n“ kartų, o tada jau laukti rezultatų...
Geros emocijos, bičiuliška pagalba leido renginio dalyvėms kūrybinio užsiėmimo pabaigoje didžiuotis unikaliais savo darbo šaliais, kurie ne tik puoš, bet ir šildys.

Nuotraukų galerija