mobili versija | standartinė versija
main-image

,,Gobelenas, jo paslaptys. Jas galima įveikti...“

         Balandžio 10 d. – popietė ,,Gobelenas, jo paslaptys. Jas galima įveikti...“. Susirinkusios moterys susipažino su gobeleno vaizdų  pavyzdžiais kompiuteryje. Po to nusipaišė eskizus ir jau paruoštose staklelėse apsimetė apmatus ir pradėjo daryti gobeleno pavyzdėlius. Darbas patiko ir kitą trečiadienį jis bus tęsiamas.

Pr. Mašioto skaitymai Gėsalų bibliotekoje

        Balandžio 23 d. – susirinkome į Mašioto skaitymus, kur Mašioto pasakėles vaikams skaitė močiutės. Tai labai patiko vaikams, nes jie seniai buvo girdėję močiutes taip raiškiai skaitančias Mašioto pasakas. Vėliau pasakojo kiekvienas savo mėgstamiausias pasakas, kai kurie ir savo sugalvotas pasakas. Po skaitymų persikėlėme į pasakų apie gandrus paišymą. Piešėme piešinius konkursui Naisiams apie gandrus. Nupiešėme 20 piešinių ir išsiuntėme konkursui. Pasivaišinę močiučių pyragais išsiskirstėme namo.

,,Gėsalai – tas vardas skamba nuostabiai...“

        Balandžio 17 d. – Gėsalų bibliotekoje vyko popietė ,,Gėsalai – tas vardas skamba nuostabiai...“. 1253 m. balandžio mėn. pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėtas Gėsalų vardas, tada jis buvo vadinamas Zeseliai. Ta proga susirinkusieji prisiminėme seniau gyvenusius gėsališkius ir kitų aplinkinių kaimų gyventojus, apžiūrėjome vietos muziejaus eksponatus, kurie priminė praeitį ir anapilin išėjusius kaimynus, pažystamus ir kt. Gėsalų istoriją. Kaip ir žadėta, iškilmingai Gėsalų vardo paminėjimas bus vidurvasario šventės metu. Tuo tikslu parengėme lankstinuką su šiais metais Gėsalams svarbiais jubiliejais, o jų šiemet nemažai. Buvusios mokyklos 95 – metis, bibliotekos 65- metis, kultūros namų 55- metis, upių, stogastulpių 25- metis, Ylakių parapijos, kuriai mes priklausome, jubiliejus, žymių iš vietovės kilusių žmonių (S. Jonausko ir Skutulo) jubiliejiniai metai. Liko lankstinuką pakoreguoti ir atspausdinti Vidurvasario šventei. Taip pat patalpinome ir šiais metais švenčiančių 60, 70, 80 metų jubiliejus gėsališkius. Popietė buvo pilna prisiminimų ir puikios nuotaikos.

Popietė ,,Piešiam pasaką ant stiklo“

        Balandžio 24 d. – tradicinė trečiadieninė popietė ,,Piešiam pasaką ant stiklo“. Pagal pasirinktus trafaretus paišėme ant stiklo įvairius piešinukus. Neturėdami sąlygų bibliotekoje piešinius užgrūdinti išsinešėme į namus iškaitinti juos 1800 temperatūroje, kad nenusiplautų dažai.