mobili versija | standartinė versija
main-image

D. RŪŠUPIŲ BIBLIOTEKOJE RENKAME 2012 METŲ VAIKŲ KNYGĄ

N.Marčėnaitė knygos

Vasario 2 d. D. Rūšupių bibliotekoje vyko popietė „Aš sutikau naują pasaką“. Vaikams buvo pristatoma K. Kasparavičiaus knyga „Sapnų katytė“. Apie knygą papasakojo Donatas . Jis nupiešė ir bibliotekoje pakabino sapnų katytę ir visus kvietė ant širdelių piešti savo trokštamus sapnus. Vaikai svarstė, kas dar galėtų būti sapnų nešėjai, rinko sapnų katytei vardą.
Su J. Liniausko knyga „Suvyniota diena dalyvius supažindino bibliotekininkė. Sužinojome, kad bebriukui Bartui smagu augti didelėje ir vieningoje bebrų šeimoje, bet jam reikia vietelės, kur jo niekas negalėtų rasti ir netrukdytų, kur jis galėtų pamąstyti, pagalvoti, pasamprotauti, pasiginčyti su savimi. Tokia slapta bebriuko Barto vietelė – lomelė pietiniame upelio krante. O mes ar turime vietą, kurioje galėtume pasvajoti ir pasikalbėti patys su savimi? Pasirodo, visi vaikai tokią vietelę turi. Vieni lipa į medį, kiti svajoja pasislėpę spintoje, palėpėje... Yra ir panašių į bebriuką Bartą, nes jų mėgstama vietelė yra prie upelio. Bebriukas, bendraudamas su draugais, nepastebi kur dingsta laikas. Vaikai vienbalsiai nutarė, kad jiems laikas dingsta sėdint prie kompiuterio.
Popietėje „Nuotykiai knygose ir gyvenime“(02.08) N. Marčėnaitės knygą pristatė J. Pajauskienė. Ji trumpai papasakojo apie knygos autorę. Ši knyga – tai istorija apie mergaitę, kuri mamai išvykus dirbti į Airiją, gyvena pas močiutę kaime. Kaip mergaitė močiutės namo palėpėje suranda lėlės galvą ir iš tuščio drobinio maišelio padaro jai kūną ir nuo tada jos abi kartu tyrinėja aplinkinį pasaulį, kartu laukia sugrįžtant mamos. Į popietę vaikai atsinešė savo mylimus žaislus, apie kuriuos papasakojo jų atsiradimo istoriją. O J. Pajauskienė pasakojo, kad jos vaikystės lėlė buvo labai paprasta: kamuoliukas, įsuktas į baltos medžiagos skiautę ir užrištas, nupieštos akytės ir burna. O puošdavo – sukdavo į mamos skarą. Tokią lėlę ji padarė ir popietės dalyviams.
Prisiminę visas knygas, vaikai taip pat balsavo, kuri knyga galėtų tapti Metų geriausia. Jie geriausia išrinko K. Kasparavičiaus knygą „Sapnų katytė“.
Už labiausiai patikusią knygą vaikai balsavo internetu. O biblioteka džiaugėsi, papildyta naujomis knygomis vaikams.

Nuotraukų galerija