mobili versija | standartinė versija
main-image

Dailės terapijos popietė „Savęs pažinimo link“

2016 m. spalio 28 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Didžiųjų Rūšupių filiale moterys rinkosi į popietę „Savęs pažinimo link“. Užsiėmimą vedė bibliotekininkė Jolanta Šlečkienė.


Naudojant grupinį dailės terapijos metodą, popietės dalyvės pristatė save kitoms grupės narėms, popieriaus lape išbandė įvairias priemones – menteles, teptukus, dažus, rulonėlius, plunksneles ir t.t. Susidraugavusios su dažais, moterys turėjo nupiešti savo gyvenimą, koks jis buvo iki šiol (paskelbta užduotis truputėlį suglumino...).
Grojant terapinei muzikai, vyko smalsus kūrybinis procesas, vėliau virtęs savo gyvenimo apmąstymu, atsipalaidavimu, meditacija. Žinoma, kiekvienai dalyvei buvo labai įdomu stebėti, ką ir kaip daro kitos grupės narės.
Po kūrybinio proceso, visa grupė susėdo ratu ir aptarė visus nupieštus darbus – kiekviena grupės narė išsakė savo nuomonę, ką matė, pastebėjo, jautė, žiūrėdamos į kolegių piešinius. Kartu buvo aptariamos darbų detalės, objektai, jų santykiai, formos, linijos, spalvos bei jų balansas.
Dailės terapijos veikla šioms moterims buvo naujas patyrimas, būdas per spalvas, jų formas, piešinį pažinti geriau save ir kitus, pasidalinti patirtimi, išgyvenimais, pabendrauti.
Kiek daug jausmų, minčių, spalvų iš savo gyvenimo galima sudėti į paprastą piešinį. Piešinys tapo puikia bendravimo ir savęs pažinimo priemone.

Bibliotekininkė Jolanta Šlečkienė

Nuotraukų galerija