mobili versija | standartinė versija
main-image

SEKU SEKU PASAKĄ

        Spalio 2 d. būrelis vaikų susirinko Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos D. Rūšupių filiale. Popietėje „Seku seku pasaką“ netilo smagus šurmulys, pajuokavimai.
     Bibliotekininkė papasakojo, kad senovėje, kol nebuvo televizijos, interneto, žmonės susirinkdavo ir klausydavosi pasakų sekėjų istorijų, iš to gaudami gyvenimiškos išminties. Daug pasakų yra sukūrę garsūs rašytojai, jos tokios populiarios, kad net nebepagalvojame apie autorių ir manome, kad tai liaudies kūryba. Pasaka buvo svarbi tiek seniau, tiek dabar, nes jos diegiamos vertybės amžinos. Pasakos moko drąsos, pasitikėjimo savimi, žinojimo, kad už kiekvieną gerą ir blogą darbą turi būti atitinkamai atlyginta.
    Padrąsinti vaikai išvardino daugybe jiems žinomų pasakų: „Katinėlis ir gaidelis“, „Vilkas ir ožkiukai“, „Melagė ožka“, „Žvejojimas eketėje“, „Pelenė“ ir t.t. Vienas jiems pasekė močiutė, kitas perskaitė mama, išgirdo mokykloje, matė animacinius filmukus, o ir patys mėgsta skaityti knygutes. Aronas Gureckis labai gražiai ir raiškia visiems garsiai perskaitė J. Marcinkevičiaus eiliuotą pasaką„ Voro vestuvės“. Vaikai piešė, spalvino įvairius pasakų veikėjus, aptarinėjo jų elgesį ir vaidmenį pasakose. Vaišinosi bibliotekininkės iškeptu obuoliniu pyragu ir džiaugėsi gražiu rudeniu.

Nuotraukų galerija