mobili versija | standartinė versija
main-image

Vandos Jazbutienės rankdarbių paroda „Ilgais žiemos vakarais“

Vasario 14 dieną, Valentino dienos popietės metu, D. Rūšupių bibliotekoje atidaryta D. Rūšupių medicinos punkto slaugytojos Vandos Jazbutienės rankdarbių paroda. Vanda visą gyvenimą mėgo rankdarbius. Šeimoje augo keturi vaikai – jiems visada reikėdavo kojinių, pirštinių, kepurių, šalikų, megztinių... Mažai laiko likdavo širdžiai mieliems rankdarbiams. Išėjus vaikams ir atsisakius ūkio, visas žiemos laisvalaikis skirtas mylimam pomėgiui. Servetėlės, staltiesėlės puošia namus, o kiek dar išdovanota... Jeigu ką sugalvoja, tai darbas rankose tirpsta. Didžiausias nėrinys – dvigulės lovos apdangalas. Sau yra nusinėrusi originalią skraistę, kostiumėlį, komplektą: švarkelį ir palaidinę. Praėjusią žiemą pabandė megzti servetėles virbalais. Pavyko – tai apvalios didelės, mažos, šešiakampės dabar traukia akį. Prieš pusantrų metų vedė sūnus. Reikėjo originalios dovanos vestuvėms. Sugalvojo apnerti jauniesiems taures ir pagalvėlę žiedams. Anūkams neria kepuraites, batelius, krikšto rūbelius. Šių metų Kalėdinę eglutę papuošė nertomis snaigėmis , angeliukais. Naujas nėrimo pomėgis – gėlės. Krepšelis su pavasarinėmis gėlėmis, vaza su ryškiaspalvėmis rožėmis pradžiugins kiekvieną. Su savo rankdarbiais Vanda Jazbutienė jau keletą metų dalyvauja Skuodo muziejaus organizuojamose Kalėdinėse ir Velykinėse parodose.
D. Rūšupių bibliotekoje surengta jau antroji Vandos Jazbutienės personalinė paroda. Ji veiks iki balandžio mėnesio.

KARPINIŲ PARODA

       Nuo 2013 metų balandžio 17 dienos D. Rūšupių bibliotekoje veikia Notėnų pagrindinės mokyklos mokinių karpinių paroda. Darbai sukurti 2010-2011 metais. Spalvingi dvidešimt keturi laminuoti, gražiai pateikti mokinių darbai papuošė biblioteką. Bibliotekos lankytojai dėkoja parodos autoriams, jų mokytojai Elvitai Šeputaitei už gražius darbus, linki kūrybinės sėkmės, naujų idėjų ir daug naujų darbų.

Darbeliais pasigrožėti bus galima visą gegužės mėnesį, tai prašom apsilankyti.

Literatūrinė popietė „Kai prabyla žodžiai iš širdies“

Vasario 14 dieną 14.30 val. D. Rūšupių biblioteka pakvietė skaitytojus į literatūrinę popietę „Kai prabyla žodžiai iš širdies“, skirtą Šv. Valentino dienai paminėti. Lietuvių rašytojų: Salomėjos Nėries, Justino Marcinkevičiaus, Vinco Mykolaičio- Putino , Vlado Mozūriūno, Pauliaus Širvio, Vilijos Šulcaitės eiles apie meilę skaitė Juzefa Skiudulienė, Danutė Šukienė, Liuda Baranauskienė. Šventinę nuotaiką papildė dainuojamoji poezija. Popietėje dalyvavo literatų klubo „Nojus “ narė, D. Rūšupių kaimo gyventoja Joana Pajauskienė. Ji popietės dalyviams dovanojo savo sukurtus meilės eilėraščius. Papasakojo apie kūrybos pradžią, paskaitė naujausios kūrybos. Visų popietės dalyvių laukė Valentino staigmenos: meilės palinkėjimai , linksmieji klausimai-atsakymai. Prie arbatos puodelio sušilo ne tik kūnas, bet ir siela.
Popietėje buvo atidaryta D. Rūšupių kaimo gyventojos Vandos Jazbutienės rankdarbių paroda „Ilgais žiemos vakarais“, kuri veiks iki balandžio mėnesio.

„NEŽINAI? PĖDINK Į BIBLIOTEKĄ!“

        D. Rūšupių filialas Prano Mašioto skaitymais pradėjo XIII-ąją Nacionalinę bibliotekų savaitę. Į biblioteką balandžio 23 dieną 15 valandą rinkosi vaikučiai ir jų tėveliai. P. Mašiotas žinomas kaip vaikų rašytojas ir vertėjas, vadovėlių autorius. Bibliotekoje parengta literatūros paroda „Kad greičiau užaugčiau“. Gražius, paprastus, sklandžia kalba parašytus rašytojo apsakymus, pasakas, linksmus nutikimus skaitė literatė Joana Pajauskienė.
       Bibliotekininkė B. Domarkienė papasakojo apie Prano Mašioto gyvenimą ir kūrybą , kvietė skaityti rašytojo knygas ir pacitavo Kęstučio Urbos žodžius: „ Jeigu kartais tos knygos jums pasirodytų per mažai įdomios, pagalvokite ir suvokite, kad P. Mašiotas rašė skaitytojams (vaikams, paaugliams), kurie nebuvo regėję televizoriaus, kino, video, nevartę enciklopedijų. Visa tai, ką mums pateikia šiandien šie šaltiniai, anuomet turėjo atlikti knyga, Prano Mašioto knyga.“
     Popietėje buvo apdovanoti geriausi bibliotekos draugai, knygų mylėtojai. Už bendradarbiavimą su biblioteka, kultūros sklaidą įteiktas Skuodo mero S. Vainoro padėkos raštas literatei Joanai Pajauskienei. Už rankdarbių parodą „Ilgais žiemos vakarais“ Skuodo SVB direktoriaus J. Grušo padėkos raštas įteiktas Vandai Jazbutienei. Atminimo dovanėlėmis ir padėkomis apdovanoti bibliotekos jaunieji draugai: Austėja Pajauskaitė, Gedas Baranauskas, Rokas Žumbys, Ignas Pliuškys, Mantvydas Pajauskas, Donatas Pliuškys. Gabija Baranauskaitė apdovanota ne tik už knygų skaitymą, bet už aktyvią veiką, įsijungiant į bibliotekos skelbiamas akcijas, konkursus.
       Bibliotekininkė susirinkusius vaikus kvietė aktyviau dalyvauti piešinių ir fotografijų konkurse „Gandrus pasitinkant“. O visus norinčius susipažinti su dekupažo paslaptimis kvietė dalyvauti Editos Bernotienės dekupažo pamokoje balandžio 26 d. 15 val.