mobili versija | standartinė versija
main-image

Popietė „Taisyklingos kalbos labirintuose“

Vasario 16 d. – kovo 11 d. Lietuvos įstaigose, visuomeninėse organizacijose vyksta renginiai, skirti Lietuvių kalbos dienoms. Ta proga kovo 7 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Daukšių filiale vyko popietė „Taisyklingos kalbos labirintuose“. Į šią popietę susirinko vaikai ir suaugę bibliotekos lankytojai.

Bibliotekininkė Vilma Simaitienė susirinkusiesiems akcentavo, jog Lietuvių kalbos dienų tikslas – stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, didinti kalbos prestižą. Lietuvių kalba yra labai turtinga ir graži, bet tą turtą ir grožį reikia saugoti. Mes kiekvienas esame atsakingas už lietuvių kalbos puoselėjimą. Negalime būti abejingi, kai į lietuvių kalbą veržiasi svetimybės, kai jos grynumą ir švarumą norima sudrumsti anglų kalba. Taigi, savo kalbą reikia mylėti ir puoselėti. Popietės metu dalyviai sužinojo keletą įdomybių: 2008 metais išrinktas gražiausias lietuviškas žodis – „ačiū“, 2009-aisiais smagiausiu ištiktuku išrinktas „keberiokšt“, o ilgiausiu lietuvišku žodžiu laikomas žodis „nebeprisikiškiakopūsteliaujantiesiems.“ Popietė tęsėsi įvairiomis kūrybinėmis užduotimis: dalyviai turėjo taisyklingai sudėlioti sakinius, svetimybes pakeisti taisyklingais lietuviškais žodžiais, iliustruoti netaisyklingus sakinius bei posakius.
Popietės dalyviai pripažino, jog savo šnekamojoje kalboje nemažai vartoja netinkamų žodžių, svetimybių bei pritarė, kad lietuvių kalbą būtina saugoti ir branginti. Lietuvių kalbos taisyklingas vartojimas mūsų kasdieniniame gyvenime priklauso tik nuo mūsų pačių.

Nuotraukų galerija