mobili versija | standartinė versija
main-image

Knygos „Gyvoji istorija“ pristatymas

2018 m. vasario 2 d. Daukšių kaimo bendruomenės namuose svečiavosi Mosėdžio gimnazijos mokinių ir mokytojų grupė, kuri Daukšių kaimo gyventojams pristatė savo sukurtą, lietuvių ir anglų kalbomis išleistą knygą „Gyvoji istorija“. Šis renginys buvo skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti. Jį suorganizavo Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Daukšių filialas ir Daukšių kaimo bendruomenė.

Į knygos pristatymą susirinko nemažas būrys įvairaus amžiaus daukšiškių.
 Autentiškų atsiminimų knyga „Gyvoji istorija“ sukurta ir išleista Mosėdžio gimnazijos mokinių ir mokytojų grupei dalyvaujant tarptautiniame projekte. Po metus trukusio įtempto, nuoseklaus darbo, projekto dalyvių artimųjų – prosenelių, senelių, tėvų – išgyventi ir papasakoti įvykiai bei kitų kraštiečių atsiminimai apie Mosėdžio miestelį, mokyklą, gyvenusius žymius žmones atgulė į knygos „Gyvoji istorija“ puslapius. Tądien meninė – publicistinė kompozicija, paruošta pagal knygą, liko įsimintina visiems renginio dalyviams. Mokinių ir mokytojų skaitomos knygos ištraukos, atliktos dainos ir projektoriaus ekrane rodomos nuotraukos sujaudino visus dalyvius iki pat širdies gelmių, nes daugeliui išgirstos istorijos buvo artimos – išgyventos, iškentėtos...
 Po pristatymo „Gyvosios istorijos“ kūrybinė grupė – 15 mokinių, mokytojos: Lina Sėlenienė, Rasma Staškuvienė, Lina Klovienė bei meno kolektyvų vadovė Vita Pajarskienė –sulaukė sveikinimų ir nuoširdžių padėkos žodžių. Juos tarė Daukšių kaimo bendruomenės pirmininkė Birutė Strakšytė, bibliotekininkė Vilma Simaitienė, Skuodo rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Žydrūnas Ramanavičius, Skuodo rajono savivaldybės Skuodo seniūnijos seniūnė Viliutė Jautakienė, buvusi Daukšių pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja, biologijos mokytoja metodininkė Danutė Gikarienė.
 Žmonių gyvenimų istorijos iškeliaus į amžinybę kartu su jais, o jei istorija užrašyta – ji išliks. Tame ir yra užrašyto ir išspausdinto žodžio svarba. Tokie projektai, prasmingos veiklos skatina papročių ir tradicijų puoselėjimą, krašto pažinimą ir žmogiškųjų vertybių išsaugojimą.

Nuotraukų galerija