mobili versija | standartinė versija
main-image

Edukacinis užsiėmimas – sutažas, papuošalų kūrimas

2016 m. lapkričio 21 dieną Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Daukšių filiale vyko edukacinis užsiėmimas – sutažas, papuošalų kūrimas. Užsiėmimą vedė skuodiškė Edita Bernotienė. Ši veikla suorganizuota vykdant Skuodo rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projektą „Menas žmogaus gerovei – 2“, kurį dalinai finansuoja Skuodo rajono savivaldybės kultūros plėtros ir bendruomenių aktyvinimo veiklų fondas. Šiuo užsiėmimu susidomėjo moterys, norinčios užsiimti įdomesne veikla, susipažinti su įvairiomis naujovėmis meno srityje.
 

Sutažo technika žavi savo įvairumu ir unikalumu. Džiugu ir tai, kad šią techniką gali įvaldyti kiekviena moteris. Kaip teigė Edita Bernotienė, papuošalo gamybai svarbiausia detalė yra sutažo juostelė. Visos kitos detalės – įvairaus dydžio akmenukai, karoliukai – kiekvienos kūrėjos fantazija. Sutažo įvairiaspalvės juostelės, derinamos su karoliukais ir įmantriais išraitymais, sukuria unikalaus grožio, nepakartojamą ir išskirtinį papuošalą. Išklausiusios pamokymų ir patarimų dalyvės su nekantrumu ir didžiausiu susidomėjimu pabandė sukurti papuošalą – sagę. Žinoma, iš pradžių kilo labai daug klausimų, tačiau su didžiule kantrybe ir kruopštumu pavyko kiekvienai moteriai sukurti po vieną nuostabią sagę. O ji kiekvienos dalyvės vis kitokia – graži, unikali ir savita. Sutažo technika tuo ir yra įdomi, kad kiekvienas kuriamas papuošalas tampa išskirtiniu ir vienetiniu, tačiau kartu reikalaujanti ypatingo atidumo bei kruopštumo.
 Džiugu, kad dėka vykdomų projektų kaimuose vyksta įdomūs užsiėmimai. Susipažįstama su naujovėmis, kūrybingai praleidžiamas laisvalaikis, bendraujama, dalijamasi patirtais pojūčiais. Norisi tikėti, jog kūrybinę gyslelę turinčios moterys savo rankomis sukurs ne vieną gražų papuošalą, o įgytos žinios įkvėps naujai, įdomesnei veiklai.

Nuotraukų galerija