mobili versija | standartinė versija
main-image

„Žolelių arbata – kiekvieno stalui“

        Vykdant Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos projektą „Sveika bendruomenė – stipri bendruomenė“, kurį remia Skuodo rajono savivaldybės kultūros plėtros ir bendruomenių aktyvinimo veiklų fondas, rugsėjo 8 d. Daukšių bendruomenės salėje vyko seminaras „Žolelių arbata – kiekvieno stalui“. Seminaro lektorė, daugeliui gerai žinoma žolininkė Janina Danielienė iš Plungės rajono, atskleidė ne tik nemažai žolelių paslapčių, tačiau ir dalijo išmintingų patarimų puoselėjant sveiką gyvenimo būdą. Dalyvių susirinko gausiai, nes šiuo seminaru susidomėjo ne tik Daukšių kaimo bendruomenės gyventojai, bet ir aplinkinių kaimų – Puodkalių, Mosėdžio, Šauklių – bendruomenės nariai.
         „Gyvename Lietuvoje, tiek turime visko daug, bet neįvertiname. Dėkoju Dievui ir gamtai, kad privedė mane prie žolelių gyvenimo“, – šiais žodžiais pradėjusi seminarą lektorė kartu pasidžiaugė, kad žolelių paslapčių sužinojusi ir išmokusi iš mamos ir senelių, nes ji esanti jau ketvirtos kartos žolininkė. Šiuolaikinis gyvenimo tempas, stresas darbe ir namuose, nepakankamas poilsis, blogų emocijų sutelkimas savyje sukelia įvairias ligas. Ne paslaptis, kad į žolininkę prašydami pagalbos kreipiasi iš užsienio grįžę jauni žmonės, tolimųjų reisų vairuotojai sergantys skrandžio opalige, padidėjusiu rūgštingumu. Akivaizdu, kad žalingas gyvenimo būdas daro didžiulę įtaką mūsų sveikatai. Visi žmogaus kūno negalavimai prasideda nuo mitybos. Žolininkė pataria maisto produktus derinti, nes šitaip bus išvengta virškinimo sutrikimų. „Kiekvienas privalome sveikos gyvensenos žinias perduoti ir savo vaikams, nes mes atsakingi už jų sveikatą. Nepatingėkime ryte atsikelti anksčiau ir paruošti vaikams žolelių arbatos, nes ji užtikrins gerą vaiko savijautą visai dienai. Tačiau sveikai gyventi trukdo mūsų pačių tingumas ir kantrybės stoka“, – teigė žolininkė ir pasidalijo savo asmenine patirtimi. Jaunystėje moteris buvo atsidavusi intensyviam darbui. Darbe – aštuoni puodeliai išgertos kavos, nervinė įtampa, stresas... Toks gyvenimo ritmas ją privedė prie onkologinės ligos. Tik pakeitusi gyvenimo būdą įveikė šią klastingą ligą ir gyvenimu džiaugiasi jau ne vieną dešimtmetį. „Liga žmogui – tik pamoka, kurią išmokęs jis turi galimybių daug ką pradėti iš naujo“, – mano J. Danielienė.
         Nors pasakodama apie savo gyvenimą ir įgytą patirtį J. Danielienė sudomino bene visus dalyvius, nemažai jų su nekantrumu laukė, kad ši atskleistų bent dalelę žolininkystės paslapčių. Žolininkė teigė, kad vertingų augalų labai toli ieškoti nereikia – užtenka pasižvalgyti po kiemą, sodą, laukus, viskas yra po mūsų kojomis. Pasak jos, paprasti augalai dažnai yra labai naudingi. Paprastoji kiaulpienė – nuostabiausias vaistas ir maistas. Visas augalas vertingas, nuo šaknų iki žiedų. Skatina kepenų, žarnyno veiklą, šalina iš organizmo toksinus, turi įvairių mineralinių medžiagų. Takažolė – iš organizmo valo smėlį, druskas ir šlakus. Didžioji dilgėlė yra turtinga mineralinėmis medžiagomis, labai tinka po onkologinių ligų gydymo – chemoterapijos ir spinduliavimo. Gaurometis vartojamas prostatos profilaktikai. Baltoji dilgėlė, anot Janinos, – auksinis vaistas, turi vitamino C daugiau negu citrinos. Gyslotis tinka esant virškinimo sutrikimams, žaizdoms gydyti, sergant onkologinėmis ligomis, nes šalina blogąsias ląsteles. Beržo lapai, geltonlapė usnis stiprina imunitetą. Daugybę augalų išvardinta, kurie gelbsti įveikiant įvairias ligas.
         Klausytojams laikas prabėgo labai greitai, nes buvo įdomu ir naudinga išgirsti žolininkės patarimų ruošiant įvairias vaistažolių arbatas. Išvykus lektorei, susirinkusieji dar ilgai nesiskirstė į namus. Buvo degustuojamos ekologiškų žolelių arbatos, patikusias buvo galima ir įsigyti.

Nuotraukų galerija